"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Yeni Yıl Öncesi Kendinizi ve 2022 Yılındaki Başarılarınızı Kutlayın

Bu yıl emlakçılar süper güçlü bir pazarın tadını çıkardı. Pandeminin fırtınasına tutulan danışmanlar, salgının iş ve özel yaşamlarında bazı önemli değişiklikler yapmalarına nasıl yardımcı olduğu hakkında bizimle konuştu.

Bu konuşmaların çoğunda gördüğümüz ortak bir konu, bu yılı geçen yıl ve önceki yıllarla karşılaştırmaktır. Ne de olsa, özellikle yıl sonuna yaklaşırken bu karşılaştırmaları yapmak artık zorunlu bir doğallık oldu. Ancak bu karşılaştırmaları yaparken aklınızı kullanmanız konusunda dikkatli olmanızı istiyoruz. Bu, satılan ev sayısı veya aldığınız tavsiyeler açısından kendinizi değerlendirmenin yılı değil.

Kabul edelim. Şu anda dünyada olup bitenlerle birlikte çoğumuz için ürkütücü günler oldu. İster endişeli, içine kapanık, kafası karışmış, cesareti kırılmış hissediyor olun, ister kararlılıkla ve iyimser bir tavırla işe gidiyor olun, sosyal mesafeye, maskeye ve pandemi kurallarına uyum sağlarken hepimiz biraz sarsıldık. Pozitif kalma çabasıyla, zamanı keyifli geçirmenize yardımcı olacak, ve sizi biraz iş stresinden uzaklaştıracak "kendini alkışlamalısın ve bunu kutlamalısın" yazısını hazırladık.

Bu, kutlanacak bir yıl. Ne kutlaması dediğinizi duyuyoruz? Neyi kutlamak? 

  • Dünya çapında bir pandemiyi atlattınız.
  • Pazara ve sektöre uyum sağlamayı ve değişmeyi öğrendiniz.
  • Muhtemelen yeni beceriler geliştirmişsinizdir. (2020'den önce Zoom'mu yaptınız? Hayır? İşte buradasın, emlağın rock yıldızı :)
  • Muhtemelen Zoom toplantılarından, ofisten uzakta evden çalışmadan, bol bol kitap ve faydalı makaleler okumadan ve müşterilerle ve meslektaşlarınızla işbirliği yapmaktan birçok yeni bilgi aldınız.

Şimdi iyi haber şu: 2023 aynı zamanda bir büyüme yılı olacak. Satışlarda artış göreceğiz. İnsanlar nerede yaşamak istediklerine ve zamanlarını nerede harcamak istediklerine karar verdikçe, tatil bölgelerindeki evlerde, kırsal kesimlerde büyüme ve hareketlilik göreceğiz. Hem uluslararası hem de ülke içinde çok fazla göç göreceğiz.

Pandeminin ortaya çıkmasıyla birlikte insanlar büyük yaşam tarzı değişiklikleri yapıyor. Evlerinde de değişiklikler yapıyorlar. Önümüzdeki yıl buna hazırlanmanız gerekiyor. Yine sağlam bir yıl olacak. Henüz envanter açığımızı yakalamış değiliz.

Yani bu, 2022'iyi değerlendirmenin değil, 2031'ü kutlamanın zamanı. Tüm yaşanan kasırgalara rağmen burada olduğunuzu, ayakta kaldığınızı, elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı ve uyum sağladığınızı kutlayın.

Ancak 2023 bir planlama yılı olmalı; her sene olduğu gibi: Bir plan yapmanız ve planı takip etmeniz gerekiyor. Envanterin sıkılaştığını görmeye devam edeceğimiz bir pazarda, hedeflerinize nasıl ulaşacağınızı ve satıcılarla nasıl çalışacağınızı öğrenmeniz gerekiyor.

Bu, listeleme sunumunuza bakmak ve onu iyileştirmek anlamına gelebilir. Bu, olası satış yaratma sistemlerinizi analiz etmek ve daha çok piyasaya odaklanmak ve daha çok işbirlikleri geliştirmek anlamına gelebilir. Bu, iş sistemlerinizi değerlendirmek ve üretkenliğinizin yavaşladığı darboğazları bulmak anlamına gelebilir. Önümüzdeki yıl çok yakında ve 2023 işinizi planlamanın zamanı geldi.

I dreamt I stabbed you in the eye — Mad Men: Joan 'Joanie' Holloway,  Christmas...

Önümüzdeki yıl için Kasım ve Aralık aylarında iş planlamasını keşfetmeye devam edeceğiniz için Emlakbroker.com'u takip etmeye devam etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

2022'in sizin kutlayacağınız yıl olduğunu unutmayın. Böyle istisnai bir yılı geride bıraktığımız için kendimizi tebrik edelim ve 2023'ü sabırsızlıkla bekleyelim.

DİĞER HABER
03 Ocak 2023