"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Youtube'un VR180 Formatı ile Emlak Satılık Listeleri Daha Etkileyici Olabilir

Youtube, fütüristik emlak listelerini sergilemek için muazzam bir potansiyele sahip yeni bir sanal gerçeklik video formatı ekledi. VR180 olarak adlandırılan bu yeni formatta görüntülenen resimler daha geniş ve daha fazla yüksek derinlik ile uzunluğa sahip. Ancak bu format, orijinal 360 derece videolardan daha farklı. Çünkü izleyen kişi yön değiştirdiği takdirde sürekli bir görüntü görmek yerine siyah bir zemin görecek. Yani 360 derecelik görüntüyü düz bir video haline getirdiklerini söyleyebiliriz.

Youtube’un VR ürün müdürü erin Teague, bu format ile birlikte kimsenin yeni düzenleme tekniklerine hakim olmasına gerek kalmadığını belirtiyor. Hepsinden önemlisi VR180, herkes için yüksek kaliteli videolar yapma fırsatı sunuyor.

Google’ın kışa kadar çıkması planlanan VR180 kameraları geliştirmek için LG, Lenovo ve Yi Technologies gibi şirketler ile çalıştığını biliyoruz. Bütün ekosistemin bu formatı benimsemesi planlanıyor. Ayrıca VR180 formatı canlı yayın akışları için de uyumlu hale getirilecek. Bu yeni özellik, aynı zamanda dikey veya yatay olarak çekilip çekilmediğine bakılmaksızın herhangi bir videonun en/boy oranını da uyarlayabilecek.

Youtube platformuna her ay 1 buçuk milyar kullanıcının video yüklediğini düşündüğümüzde VR180 formatının kullanıcılara kolaylık getirmesi büyük bir coşku ile karşılanabilir. Kullanıcılar artık videoların yanında mat ve siyah çubuklar görmek zorunda kalmayacak.

Emlak sektöründe sanal gerçeklik videolarının ve 360 derece sanal turların ne kadar önem kazandığına bir kez daha değinmeye gerek görmüyoruz. Bunu her emlak profesyoneli keşfetmiş olmalı diye düşünüyoruz. Hürriyetemlak.com, getirdiği sanal tur ve akıllı harita özellikleri ile büyük bir ivme gösterdi. Bireysel emlak profesyonelleri online varlıklarını geliştirmek için 360 derece sanal turları kullanarak çok daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmayı başardı. Sanal gerçeklik gözlükleri ile emlak sektöründe henüz meydana gelmeyen konut projelerinin satışı çok daha kolay hale geldi.

Bu nedenle emlak sektöründe sanal gerçeklik ve yapay zekâ teknolojisini yakın takip etmeniz çok önemli. Eğer teknoloji ile bütünleşmekte kararlı olan bu sektörde yeniliklerden geri kalırsanız gelecekte rakipler arasında geri plana düşeceğinizi bilmeniz gerekiyor.

Yeni teknolojilerin emlak endüstrisi ile ilişkilerini takip etmek için emlakbroker.com’a her gün göz atmayı unutmayın.

DİĞER HABER
03 Temmuz 2017