"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Zamanınıza Değer Katmanızı Sağlayacak 5 TED Konuşması (1)

Müşterileriniz için harcadığınız 45 dakikanın değeri nedir? 50 TL? 100 TL? 200 TL?

İster inanın ister inanmayın, sizin müşterilerinize harcadığınız 45 dakikanın değeri Bill Gates ya da Warren Buffet’ın 45 dakikası ile aynı.

Çünkü bir zamanın değeri saniyelerle değil, hayata kattığı değerle ölçülür.

Kızınızın mezuniyetini izlediğiniz 45 dakika ile evde televizyon izlediğiniz

45 dakikayı bir tutamazsınız değil mi?

Çağımız teknoloji çağı ve artık insanlar bilgi ve deneyimlerini çevrim içi platformlardan para beklentisi olmaksınız paylaşıyorlar. Artık siz de bu bilgilere erişerek kendi zamanınıza başarılı insanların sırları ile değer katabilirsiniz.

Üç bölüm olarak hazırladığımız 15 TED Konuşması size iş hayatınızı nasıl yönetmeniz gerektiği ile ilgili çok önemli bilgiler sunacak:

1# Barbara Corcoran: Hatalardan Kariyer Yaratmak

Eğer ki hiç hata yapmadan başarıya ulaşmış bir danışman olsaydı, tüm yeni mezunların ve karşısına engeller çıkan deneyimli danışmanların gözü bu danışmanda olurdu. Ama ne yazık ki böyle bir şey mümkün değil. Ve aslında, karşınıza çıkan engellerin aşılması düşündüğünüzden daha kolay ve bu engeller sizi başarıya götürmek konusunda çok önemli olabilir. Barbara Corcoran’ın konuşması engellere farklı bakmanızı sağlayacak.

2# Angela Duckworth: Metanet Sizi Başarıya Götürür

Bu konuşma bilim tabanlı bir motivasyon kaynağı yaratıyor. Başarıya psikoloji tabanlı bir bakış açısıyla yaklaşan Angela Duckworth’un konuşması, insanları motive eden durumlar ile ilgili yeni bilgiler edinmenizi sağlayacak.

3# Amy Cuddy: Vücut Dilinizi Kullanarak Nasıl Daha Çok Sözleşme Yapabilirsiniz?

Amy Cuddy’nin bazı varsayımları bilimsel olarak kanıtlanabilmiş değil. Ama yine de vücut dili hakkında anlattığı şeyler satış konusunda kariyer yapan insanlara çok yararlı olacak. Vücut dilinizi kullanış şeklinizde ve duruşunuzda yaptığınız ufak değişiklikler, düşünce yapınızda olumlu sonuçlar doğurabilir. 

4# Chris Voss: Bir FBI Ajanından Müzakere Taktikleri

Bir gayrimenkul danışmanı kariyeri boyunca binlerce müzakere yürütmek durumunda. Bazı müşteriler çok inatçı oluyor ve doğru hareketin ne olduğunu kestiremiyorsunuz. Rehineler ile ilgili müzakereleri yönetmiş eski bir FBI Ajanı olan Chris Voss, özgüven ve zekâyla müzakere etmek konusunda değerli bilgiler veriyor. 

5# Julian Treasure: İnsanların Dinlemek İsteyeceği Şekilde Konuşmak

Ne kadar sosyal bir insan olursanız olun, karşınızdaki insanla iletişim kurmayı beceremediğiniz anlar mutlaka olacak. Julia Treasure, neyi nasıl söylemeniz gerektiği konusunda bazı metotlar anlatarak insanların sizi dinlemesini nasıl sağlayabileceğinizi öğretiyor.

DİĞER HABER
11 Nisan 2018