“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Zillow Konut Alım Satımına Başlıyor

Zillow gayrimenkul sektöründeki etkinliğini artırmayı hedefliyor. Şirket, geçen Perşembe günü, Phoenix’te uyguladıkları pilot programı genişleteceklerini ve yeni düzende direkt olarak konut alım satımı yapacaklarını açıkladı. Yeni sistemin adı “Instant Offer”, yani “Anlık Teklif” olacak. İsminden de anlaşılabileceği üzere, sistem müşterilere daha kısa fiyat müzakereleri ve tek tıkla satın alım olanağı vaat ediyor. Hâlihazırda Las Vegas ve Orlando’da kullanılan sistem, Phoenix’le birlikte 3 test alanına sahip olmuş olacak.

Zillow’un pazarlama müdürü Jeremy Wacksman Perşembe günü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Günümüzdeki hareketli piyasa ortamlarında bile, birçok satıcı konutlarını satışa sunmak için sorunsuz sistemler arıyor. Konut sahiplerinin yardıma ihtiyaçları var. Birçok konut sahibi bu yardımı yerel danışmanlardan alıyor ve satın alımı işlemi uzun bir sürece yayılıyor. Instant Offer sistemi ve Zillow’un emlak piyasasına girişi ile hem müşterilere daha iyi hizmet sağlayacak, hem de başarılı danışmanların satıcılarla buluşmasını sağlayacağız. Bu girişimin hem bize hem de emlak sektöründeki partnerlerimize enerji katacağına ve konut sahiplerine fırsat yaratacağına inanıyoruz.”

Sistem, başarılı danışmanlar ile konutlarını hemen satmak isteyen müşterileri buluşturacak. Instant Offer programını kullanarak sisteme konutları hakkında bilgiler giren konut sahipleri, 2 gün içerisinde konutları hakkında başarılı bir danışmandan analiz raporu alacak. Bu raporla birlikte çeşitli yatırımcıların fiyat teklifleri de ellerine ulaşacak. Zillow bu sistemle süreci şeffaf yürütmeyi ve konut sahiplerinin fiyat konusunda içlerinin rahat etmesini hedefliyor.

Bu ay itibari ile Zillow konutlar için kendisi de teklif vermeye başlayacak. Phoenix ve Las Vegas’ta yaşayan konut sahipleri, danışmanın sunduğu fiyat analizini diğer yatırımcıların ve Zillow’un teklifleri ile karşılaştıracak. Konut sahibinin Zillow’un teklifini kabul etmesi durumunda ise Zillow satın alımı yaparak konutu geliştirecek aksiyonlar alacak.

Sistemde insan dokunuşuna ihtiyaç olduğu için, yerel bir danışman final satışında şirketi temsil edecek. Zillow'un bu hamlesi gayrimenkul piyasasında dengeleri değiştirecek gibi görünüyor. Gelişmeleri anlık takip ederek sizlerle  paylaşacağız.

DİĞER HABER
19 Nisan 2018