"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Zingat Propertyfinder Group'tan Aldığı Yatırımla Orta Doğu Pazarına Açılıyor

Zingat’ın yüzde 16,95’lik hissesini alarak ortak olan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli Propertyfinder Group (PFG) Zingat.com sitesinde listelenen gayrimenkulleri Orta Doğu pazarında arap yatırımcılara tanıtıyor.

Doğuş Grubu CEO'su Hüsnü Akhan, Propertyfinder Group'un Zingat'a yaptığı yatırım ile ilgili olarak şu yorumda bulundu: "Kuruluşundan bu yana sadece bir buçuk yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen Zingat'ın sektörün önemli uluslararası oyuncularından PFG'nin ilgisini çekmiş olması, yaptığımız yatırımın doğru yolda ilerlediğinin en büyük göstergesi. Ayrıca platformumuz,  Türkiye emlak portalları arasında bu düzeyde yurtdışından yatırım alan ilk şirket.  Doğuş Grubu olarak her zaman gayrimenkul sektörüne çok büyük önem verdik. PFG'nin sektördeki tecrübesinin yanı sıra Ortadoğu ve  Kuzey Afrika'daki yerleşik ticari yapısıyla güçlenecek olan Zingat, gayrimenkul yatırımına önem veren kitleler için çok daha değerli bir platform haline gelecektir."

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı ve Zingat Yönetim Kurulu Başkanı İzi Adato ise yaptığı değerlendirmede; "PFG'nin Zingat'a yaptığı yatırım  Türkiye gayrimenkul piyasasının özellikle Ortadoğulu yatırımcılara tanıtılması için büyük ve önemli bir fırsat. Bu ortaklıkla beraber Zingat'ı tercih eden gayrimenkul profesyonelleri, emlaklarını birçok ülkede tanıtma fırsatı yakalayacak." diye konuştu.

Zingat CEO'su  Ahmet Kayhan, Propertyfinder Group'un yaptığı yatırımı değerlendirdi.  Kayhan, "Türkiye ile ilgili elimizdeki benzersiz gayrimenkul veri ve bilgilerinin gücünü kullanarak tüketicileri doğru emlak profesyonelleriyle buluşturmayı amaçlıyoruz. Zingat'ı 2015'in sonlarında kurduk ve platformumuz resmi olarak Ocak 2016'da faaliyet göstermeye başladı. O zamandan bu yana Zingat; altı milyondan fazla aylık ziyaretçi ve 18 binden fazla emlak danışmanı üyeliği kazanarak  Türkiye'nin en hızlı büyüyen emlak platformlarından biri haline geldi.
Michael Lahyani ve ekibi, etkileyici hissedar profilinin de desteğiyle son 10 yılda Ortadoğu'nun en büyük ve en güçlü gayrimenkul platform ağını kurdu. Şimdi Zingat'ın da bu uluslararası emlak platformunun önemli bir parçası olduğunu gururla söyleyebiliriz." dedi.

Sitede listelenen gayrimenkuller dünya çapında tanıtılıyor

Ayrıca “Zingat’a katılmaktan çok memnunuz.” diyen BAE’nin en başarılı girişimcilerinden biri olarak bilinen Propertyfinder Group Kurucusu ve CEO’su Michael Lahyani, “Zingat’ı Türkiye’nin en önemli emlak platformlarından biri yapmak için, tüm kaynak ve tecrübemizle, vizyonun hayata geçirilmesinde destek sağlayacağız. Türkiye’ye ve Türkiye’nin istikrarına güvenimiz tam” sözleri de Zingat’ın başarısını dünya çapında da ön plana çıkartıyor.

Emlakbroker.com olarak Zingat’ı değerlendiğimiz bu haberde, Türkiye’de emlak pazarının çok hızlı bir şekilde değer kazandığını ve Zingat’tan bundan sonra daha fazla söz edileceğini tahmin ediyoruz.

İlgili: Türkiye'deki Emlak İlan Sitelerinin Güncel İstatistikleri ve Kurumsal Ücret Bilgileri

DİĞER HABER
28 Ağustos 2017