“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Emlak Ofisleri ve Danışmanları Neden 3D Sanal Turları Kullanmak Zorunda?

Gayrimenkul içine girdiği durgunluk döneminde özellikle danışmanlar açısından rekabetin en çetin geçtiği sektöre dönüştü. Bu sarsıntılı süreçten kimin ayakta çıkarak büyüyeceğini gösterecek olan şey ise hiç kuşkusuz profesyonel danışmanlık mesleğinin gereklerinin ne kadar yerine getirildiği, işin ne denli ciddiye alındığı ve “ödevin” ne kadar iyi yapıldığıdır. 

Klasik pazarlama yöntemlerinin tüm etkisini silip süpüren dijital pazarlama metotlarının sektörde yarattığı radikal değişiklik, yüksek görselliğe sahip fotoğraflarla oluşturulmuş bir internet ilanı olmaksızın ev satılmasını neredeyse imkansızlaştırdı. Bunun sonucunda ise konut satın alan ya da kiralayan insanların %92’sinin mutlaka kullandığı online listeleme servisleri, bir gayrimenkul ofisinden kat ve kat daha efektif sonuçlar üretir hale gelmektedir. 

Ancak listeleme servislerindeki yüz binlerce ilanın; internette ve dışarıda potansiyel alıcınızı elinizden kapmak isteyen binlerce danışmanın arasından sıyrılarak müşterilerinizin onları değil de neden sizi seçmeleri gerektiği ile ilgili onlara ikna edici bir sebep sunmanız ve yenilikçi metotlar kullanmanız gerekmektedir. 

Fark yaratarak klasikleşmiş verimsiz iş akışınızı olumlu biçimde değiştirecek çözüm ise; 3D  Sanal Tur. Peki neden?

“Bir fotoğraf bin kelimeye bedel ise sanal tur bir milyon kelimeye bedeldir.”

Teknolojiyi yakından takip eden danışmanlar hızlı satışın önünü açan bu teknolojiye sadece emlakbroker.com'a özel bir paket fiyatıyla sahip olabilir. Tek yapmanız gereken EB01 kampanya kodunu iletişim sayfamızdan emlakbroker ürün merkezine mesaj göndererek detaylı bilgi alabilir veya sayfa sonundaki formu doldurarak bize gönderbilirsiniz.

Emlakbroker.com'a Özel Kampanya Paketleri:

Danışman Paketi

10 ilan fiyatına 20 İlan

Ofis Paketi:

25 ilan fiyatına 100 ilan

50 ilan fiyatına 200 ilan

*** Üstelik tüm paket avantajları +1 ay bedava 

Not: Kampanya paket avantajları sadece emlakbroker .com'a özeldir. Sınırlı sayıda paket için geçerlidir. 

1. Farkedilir ve Güvenilir

ABD’de yapılan bir araştırmada gayrimenkul pazarlamada 3D sanal turların kullanımın olumlu etkilerini gözler önüne seriyor. Ev satışlarında listeleme servisini kullanan alıcıların %87’si sanal tur ile ziyaret edebilecekleri konut ilanlarını geleneksel pazarlama metodlarını kullanan ilanlardan çok daha ilgi çekici ve güvenilir bulduğunu beyan etti. Güçlü bir ilk izlenim rüzgarı sizin yönünüzde estirecektir.  

2. İnceleme Süresini Uzatır

Sanal tur, konutun her bölümünü hatta her santimetrekaresini detaylıca inceleme imkanı sunar. Bu kullanıcıya sizin ev gösteriminde sunamayacağınız hareket kabiliyeti sunacağı gibi alıcının evi analiz etmek için çok daha fazla vakit harcamasına ve akılda kalmanıza yardımcı olur. Kimse 30 dakika boyunca incelediği bir gayrimenkul ilanını ev alımı sürecinde aklından çıkartamaz. 

3. Portföyünüzü Genişletir

Gayrimenkul danışmanı ile çalışmak isteyen bir ev sahibi, evinin cep telefonu ile fotoğrafını çeken, danışmanlardan biri ile mi çalışmayı tercih edecektir yoksa sanal tur ile evin üç boyutlu izlenimi hazırlayan bir profesyonel ile mi? Hiç kuşkusuz güçlü bir ilk izlenim ve ayrıntılı online inceleme fırsatı evin satış fiyatına ve satılma hızına ciddi biçimde etki edecektir ve ev sahipleri bunu çok ama çok iyi bilmektedirler. 

4. Sosyal Medya Gücünüzü Arttırır

Sosyal medya mecralarında paylaşılmış bir sanal tur pek çok kişinin sayfanıza tıklamasına ve vakit geçirmesine sebep olacaktır. Bu insanların bunu sadece meraklarından yaptıklarını farz etsek dahi bu kişilerin aynı zamanda hedef kitlenizdeki bir alıcının iş arkadaşı, komşusu yada akrabası olabileceğini unutmayın ve sosyal medyadaki varlığınızın etkisini asla küçümsemeyin.

5. Dünyanın En Pahalı Benzinini Aldırmaz

“Tatilinizi bölmeden ve dünyanın en pahalı benzinini kullanmadan bir ev nasıl gezdirilir?”

Yapılan bir araştırmada gayrimenkul danışmanlarının ev gösterme hizmetlerinin %95’inin boşa gittiği ve satış ile sonuçlanmadığı anlaşılmıştır. Bu ev gösterme hizmeti esnasında harcanan yakıt miktarının gayrimenkul danışmanlarının en büyük gider kalemi olduğu, hatta sadece bu maliyetle boğuşamadığı için mesleği bıraktığını yakın çevrenizde görebilirsiniz. 

Sanal tur, alıcıların evi sizin dahi gösterme hizmetinde sunamayacağınız derinlik ve esneklikte incelemesine, gerçek üstü bir deneyime yardımcı olmaktadır. Bu sayede evi beğenen alıcılar harcadıkları uzun vakit ve inceledikleri saatler nihayetinde ciddi niyetler ile kapınızı çalacaktır. Ev ziyaretinde ne göreceğini bilerek giden, sürprize kapalı bir alıcı kitlesinin gösterme hizmetinin satışla sonuçlanma ihtimali geleneksel ilan metotlarından çok daha yüksek olacak, bu sayede ciddi bir maliyet kaleminden sizi kurtararak gerçek müşterilerinize ulaştıracaktır. 

6. Zamanınız Size Kalır

“Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa geçirmeyin zira zaman hayatın ta kendisidir.”

Alıcıların ilanı incelerken göremedikleri pek çok şeyi öğrenmek amacıyla sizi aradığı, uzunca bir telefon görüşmesinden sonra sizden ev gösterme hizmeti talep ettiği ve giderken beklemediği bir görüntü ile karşılaşarak hayal kırıklığı ile ayrıldığı bir senaryoyu çokça yaşadığınızı tahmin edebiliyoruz. Fakat bu hikayeyi başa alır ve ilanın sanal tur içeren bir ilan olduğunu farzetse idik alıcı size sorma ihtiyacı hissetmeden ev ile ilgili herşeyi görebilecek bu sayede ev gösterme dahi talep etmeyecekti. Üstelik tatilinizi bölmeden ev gösterimi yapmanın nasıl bir his olduğunu da size bırakıyoruz :)

Sanal Tur İçin Profesyonel Destek Alın

Gayrimenkul danışmanlarının zaman ve para maliyetini kısmak, başarı oranlarını arttırmak için günümüzün en etkili metodu olan sanal tur konusunda danışmanlara destek sunmak misyonu ile kurulmuş teknoloji odaklı şirketler mevcut. Bunların en bilinen markası Türkiye’de de hizmet sunan Almanya merkezli emlak teknoloji girişimi Immoviewer.

Şirket, danışmanlara yıllık abonelikler şeklinde destekleyici paketler önermekle birlikte yüksek görsellik içeren sanal tur çekimlerin online ilan sitelerinde paylaşılmasını sağlıyor, aynı zamanda sanal gerçeklik gözlüğü ile de gerçekçi biçimde deneyimlemeye olanak tanıyor.


Teknolojiyi yakından takip eden danışmanlar hızlı satışın önünü açan bu teknolojiye sadece emlakbroker.com'a özel bir paket fiyatıyla sahip olabilir. Tek yapmanız gereken EB01 kampanya kodunu iletişim sayfamızdan emlakbroker ürün merkezine mesaj göndererek detaylı bilgi alabilir veya sayfa sonundaki formu doldurarak bize gönderbilirsiniz.

DİĞER HABER
06 Ağustos 2019