"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
10 Dakikada Gayrimenkul Alıcısı Bulduran Uygulama: 10MinRealty

Gelişmiş ülkelerde ardı ardına yeniliklere doymayan emlakçılık sektörü teknoloji sayesinde inanılmaz bir hızla, farklı ve faydalı girişimler olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulama ile emlak danışmanları artık listelerindeki mülklere alıcı bulmak için saatlerini harcamak zorunda değiller. Çünkü bahsedeceğimiz uygulama, 10 dakika içerisinde emlak müşterisi bulmalarını sağlıyor.

Google Play ve App Store üzerinden indirebilen 10MinRealty isimli bu akıllı mobil uygulaması, kaliteli gayrimenkul firmaları ile potansiyel mülk alıcılarını buluşturan bir sisteme sahip. Emlak danışmanlarının ve potansiyel alıcıların bulunduğu sistemde, danışmanlar sadece listelerindeki satışa sunmak istedikleri gayrimenkulün bir resmini çekip uygulamaya yükleyerek mülkün bulunduğu konumu ve gerekli bilgileri giriyor. Ardından sistem otomatik olarak yüklenilen mülkün bulunduğu muhitten sisteme kayıtlı olan potansiyel alıcıları tarıyor ve onları dakikalar içerisinde mülkden haberdar ediyor. Eğer ulaştığı alıcılardan mülkle ilgilenen olursa, müşteri verilen bilgilerden danışmana ulaşıyor ve yola çıkarak kısa sürede gayrimenkulü görmeye geliyor.

Emlak Gösterimi Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Uygulamanın adından da anlaşılacağı üzere, bu yeni girişimle amaçlanan ve hedeflenen şey, gayrimenkulün gösterimini sadece 10 dakika içerisinde gerçekleştirilmesi. Uygulamanın kısa sürede insanları bir araya getirmesini sağlayan özellik ise, GPS sistemi sayesinde gayrimenkulün konumuna yakın olan alıcıları bilgilendiriyor olması. Dolayısıyla gayrimenkul ile ilgilenen potansiyel müşteri mülke yakın bir konumda olduğu için kısa sürede danışmana ulaşma imkânına sahip oluyor.

Ancak uygulama 10 dakikalık bir sürede ulaşımı sunmasına rağmen, bu süre her zaman 10 dakika olacak diye bir garanti sağlamıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, trafik durumundaki anormallikler, yeni yol çalışmaları ve kaza geçirme gibi ihtimallere göre potansiyel alıcının bulunduğunuz konuma ulaşma süresi değişebiliyor. Fakat normal şartlarda uygulama danışmana yakın kişileri haberdar ettiği için, bu süre genelde çok kısa bir zaman dilimi içinde oluyor.

GPS Sistemi İle Sizi ve Gayrimenkulü Kolayca Bulabiliyorlar

10MinRealty uygulamasının bir diğer önemli özelliği de GPS sistemi ile harita üzerinden alıcılara yol göstermesi. Potansiyel alıcılar uygulama üzerinden öncelikle emlak danışmanının girmiş olduğu mülkün resmini görüyor. Eğer ilgilenir ve mülkü görmeye karar verirse, talebi onaylıyor. Ardından alıcının karşısına mülkün konumunu gösteren bir harita çıkarıyor. Bu harita yardımıyla mülk ile ilgilenen alıcı kısa sürede ve hiçbir sorun yaşamadan danışmana ulaşıyor.

Sözleşme ve Ücrete Gerek Yok

Uygulamanın hiçbir sözleşme onayı ve ücret ödemesi istememesi, 10MinRealty uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran özellikleri arasında yer alıyor. Android ve iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar üzerinden ücretsiz indirilerek kullanmaya başlanılan uygulama, ayrıca mülklere dair fotoğraf ve videolar ile bilgilendirme yapılmasını da sağlıyor. Böylece potansiyel alıcıların firmaların mülkleri arasında daha iyi karşılaştırma yapmasına olanak tanınıyor.

DİĞER HABER
04 Ağustos 2016