"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
10 Numara: İşinizi Oyun Kurucusu Gibi Yönetin

Her hafta sonu yaklaştığında insanların aklında tuttukları takımın maçları vardır. Bunu bugün biraz incelemek ve futbol profesyonelleri tarafından kullanılan bazı stratejilere, emlak işimizde uygulanabilecek bazı stratejilere bakmak istiyoruz.

Bir futbol maçı izlediğimizde sahada çok sayıda oyuncu var ve hepsi takımın kazanmasına yardımcı olacak önemli işlere sahip. Takımda liderlik rolünde olduğu için oyun kurucuya çok dikkat edilir: 10 numara.

İşinizde oyun kurucuysanız, planlar yaparsınız, oyunları ararsınız ve her zaman fırsatlar ararsınız. İyi olduğunuz şey bu: Oyundaki fırsatları bulmak.

Eğer bir alıcıysanız, önce başka birinin harekete geçmesini bekliyorsunuz. Doğru zamanda doğru yerde olmanız ve ardından yolunuza çıkan her şeyle çalışmanız gerekir.

Diego Maradona's goal against England washes away the sins of the beautiful  game | Stuff.co.nz

Bir oyun kurucu veya alıcı ile bir emlakçı arasındaki paralellikleri düşünmeyi seviyoruz. Bir alıcı gibi bekleyen birçok emlakçı var. Eski müşterilerin bir karar vermesini bekliyorlar. Alıcıların ön onay almasını bekliyorlar. Oyunu bekleyen bir alıcı gibi sürekli bekliyorlar, bekliyorlar, bekliyorlar. Oyun kurucular ise sahada bu oyunları yaratmada çok daha aktif.

İşinizi bir oyun kurucu gibi yönetebiliyorsanız, "Pazarlama ne yapıyor?" gibi sorular soruyorsunuz demektir. Aynı şekilde bir oyun kurucu hızlı bir şekilde şu soruları soruyor: “Saha ne yapıyor? Oyun ne yapıyor? Fırsatlar nerede?”

Bir emlakçının piyasayı ve anı bir oyun kurucunun yaptığı gibi kullanması gerekir. Oyun kurucular her zaman oyundaki ana bakarlar - nasıl farklı oynanır, nasıl daha iyi oynanır, rekabette nasıl kazanılır. Tıpkı futbol oyununda olduğu gibi gayrimenkulde de aynı zihniyete ihtiyacımız var.

Şu anda sahip olduğumuz pazar sürekli ve büyük ölçüde değişiyor. Her hafta değiştiğini görüyoruz (iklim, savaş, politika, doğal afet ve virüsler). Envanterde her değişiklik olduğunda, pazarınızda bir değişiklik olur. Şu anda, piyasada daha uzun gün süren mülklerde büyük bir fırsat var. Bazı pazarlarda apartman dairelerinde büyük fırsatlar var. Diğer pazarlarda, fırsatlar sabitleyici bir Pi sayısıdır. Mesele şu ki, bu fırsatları pazarınızda bulmalısınız. Sadece bekliyorsanız, işinizi gerçekten bir alıcı gibi yönetiyorsunuz demektir.

Şimdi, futbolda bir alıcı olmak ve bir oyunu takip etmekte yanlış bir şey yok. Harika bir pozisyona girmek oyunu kazanmanız için sahada çok önemli. 

Bu hafta sonu bir futbol maçı izlerken (ve izlemeseniz bile), kendinizi oyun kurucu olarak düşünün: Bugün piyasada yararlanabileceğiniz bir şey var mı? Bu yıl pazarda fırsatlar nerede? Bundan nasıl yararlanabilirsiniz? Bu sorular ışığında pazarınızda kullanılmayan birçok fırsat olduğunu göreceksiniz.

Bu hafta sonu, bu inanılmaz sporcuları büyük maçta izlerken, işinizi ve sahadaki harika yeteneklerden neler öğrenebileceğinizi düşünün. 

DİĞER HABER
22 Aralık 2022