"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
3 Adımda Kolay Profesyonel Biyografinizi Oluşturun

İlk izlenimler önemlidir ve potansiyel müşteriler emlak web sitenizi bulduğunda sizinle ve uzmanlığınız hakkında bilgi arayacaklar. Bu ayrıntıları paylaşmanın en iyi yolu, emlak deneyiminiz hakkında arka plan sağlayan bir biyografidir.

Biyografi neden bu kadar önemli? Yapılan bir araştırmaya göre, ev satın alanların %52'sinin evini internette bulduğunu ortaya koydu. Ve bir mülk hakkında bilgi edinmeden önce, emlakçının niteliklerini ve geçmişini bilmek isteyeceklerdir.

Web sitesi profilleri, pazarlama hikayeleri ve emlak kariyeriniz için kullanabileceğiniz ikna edici, çok amaçlı bir biyografi oluşturmak için bu üç adımı izleyin. 

1. Başarılar listenizi bir sohbete dönüştürün

Bir biyografi, profesyonel vurguları içermeli, ancak bir özgeçmiş veya ilan açıklaması gibi okunmamalıdır. En çok gurur duyduğunuz başarıları not alın ve birkaç cümleyle potansiyel müşterilerle neden alakalı olduklarını açıklayın.

  • Örneğin, önceki bir işiniz, pazar alanınıza özgü beceri veya bilgileri geliştirmenize yardımcı oldu mu?
  • Aldığınız bir ödül, kendinizi rakiplerinizden ayırdığınız bir yolu mu gösteriyor?

Bu sorulara cevap vererek, kendiniz hakkında soru sorulduğunda konuşmada kullanacağınız tonu yeniden oluşturmaya çalışın. 

2.  Bir hikaye anlatın veya kendinizle ilgili kişisel bilgileri ekleyin

Biyografinizin amacı sadece potansiyel müşterilerin size güvenmesini sağlamak değildir. Aynı zamanda sizi tanımalarını ve sevmelerini sağlamakla da ilgilidir. Bu vesikalık görüntünün arkasında ilgi alanları ve hobileri olan bir insan var, bu yüzden bu bağlamın bir kısmını sağlayarak buzları kırın. 

3. Özlü ve temiz hale getirin

Biyografinizi 300 kelimenin altında tutarak potansiyel müşterilerinizin zamanına dikkat edin. Biyografinizi kısa ve öz tutmak, farklı senaryolarda ve platformlarda yeniden kullanılmasını sağlamaya da yardımcı olur. Biyografinizde, garip ifadeler veya kafa karıştırıcı cümleler olup olmadığını kontrol etmek için yüksek sesle okuyun ve elbette yazım ve dilbilgisi için düzenleyin.

Emlakbroker.com Ekibine Siz Anlatın Biz Biyografinizi Yazalım

Profesyonel biyografiniz, bir müşterinin ilgisini çekmenize, bir mülkün yetkisini kazanmanıza, işbirliği fırsatı yakalamanıza, bir topluluğa kabul edilmenize ve diğer emlak kariyer kazanımlarını teşvik etmenize yardımcı olabilecek önemli bir kişisel marka gayrimenkulüdür.

Sorun şu ki, kendin hakkında yazmak garip gelebilir. Havasız veya bencil görünmek istemiyorsunuz, ancak kendinizi ucuza satmak da istemiyorsunuz. Sonuç olarak, birçok insan süreçle ilgili hüsrana uğrar ve daha yazıya başlamadan süreci ertelemeye başlar.

İyi haber şu ki, etkileyici bir profil oluşturmak için emlakbroker.com ekibi sizin yanınızda. Emlak Broker ve Emlak Danışmanları için eksiksiz bir kişisel marka biyografisi oluşturduk. Siz sadece, becerilerinizin ve başarılarınızın bir listesini yapın ve paylaşmak isteyeceğiniz etkileyici bir profesyonel anlatı oluşturmak için gerisini bize bırakın.

Bize iletişim formundan konu başlığına Biyografi yazarak veya emlakbroker.com@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

DİĞER HABER
20 Kasım 2021