"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
About.me Hizmetini Daha Etkili Kullanmanızı Sağlayacak İpuçları

Gayrimenkul sektörü içerisinde bulunan danışmanlar iş bağlantılarını genişletmek ve daha fazla potansiyel müşteri adaylarına ulaşabilmek için teknoloji ile iç içe olmaları gerekiyor. Sosyal medya, e-mail, sanal gerçeklik ve daha birçok materyal, gayrimenkul danışmanlğı kariyerinizde sunduğunuz hizmeti geliştirmenize yardımcı olabilir.

Son yıllarda profesyonel iş dünyasında ön plana çıkmaya başlayan About.me, kendiniz ve yaptığınız işler ile ilgili bilgileri sunabileceğiniz ve yeni iş bağlantıları oluşturabileceğiniz oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan bir sosyal medya platformudur. Dijital dünyada bulunabilir olmak, hedef kitlenizi geliştirmek ve kendinizi ifade edebilmek için oldukça faydalı bir mecra. Eğer bu servisi daha önce duymadıysanız ya da kullanıyor fakat tam anlamıyla fayda sağlayamıyorsanız işte size birkaç ufak tüyo.

  • İlgi çekici olabilirsiniz

Kendiniz hakkında cümleler kurarken sizi kısaca tanıtan bilgiler vererek ilgi çekici olmayı deneyebilirsiniz. Gayrimenkul danışmanlığı kariyeriniz hakkında okuyucuyu sadece birkaç cümle ile kendinize çekebilir ve karşı tarafta merak uyandırabilirsiniz. Business card olarakta adlandırılan bu platform, hakkınızda daha fazla bilgi edinmek isteyen kişilere kariyer hikayenizi sunmak için güzel bir fırsat olarak da değerlendirilebilir. Bu nedenle gayrimenkul danışmanlığı mesleğinizde hangi hizmetleri verdiğinizi ve bu zamana kadar nasıl başarılara imza attığınıza değinebilirsiniz.

  • Sosyal medya hesaplarınızla bağlantılı olsun

Oluşturacağınız About.me hesabı içerisinde diğer sosyal medya profillerinizi de paylaşmayı unutmayın. Ziyaretçiler size farklı kanallar üzerinden ulaşmak isteyebilirler. Ayrıca bağlantılarınızı arttırmak ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için sosyal medyanın gücünden yararlanmanız gerektiğini de unutmayın.

  • Kişisel markanıza odaklanın

Kişisel bir yazı oluştururken aynı şekilde kendi markanızı öne çıkarabileceğinizi de düşünmeniz gerekir. Ancak burada önemli olan şey, hitap ettiğiniz kitle. Eğer lüks gayrimenkul sektörü içerisinde faaliyet gösteriyorsanız buna uygun markayı öne çıkarmanız mümkün. 

  • Profesyonel bir fotoğraf kullanın

Profil fotoğrafınızın profesyonel gözüktüğünden emin olun. İnsanlar ilk defa sizi dijital ortamda gördüklerinde onların gözünde profesyonel bir izlenim yaratmanız yararınıza. Bunun adına profesyonel fotoğrafçılardan destek alabilir veya çeşitli mobil uygulamalarla portre fotoğrafınızı oluşturabilirsiniz.

  • Profilinizi paylaşın

About.me hizmetini basılı ve dijital mecralarda mutlaka paylaşın. Tanıtım videoları, kartvizit tasarımları ve dijital yayınlarda insanların sizi About.me üzerinden kolayca bulmasını sağlayın. Böylelikle hedef kitlenizi geliştirmek ve dünyanın dijital CV uygulaması olan bu platformda hakkınızda bilgi sahip olmak isteyecek profesyonel kişilerle tanışabilir ve yeni iş fırsatları elde edebilirsiniz. About.me profil bağlantınızı Twitter, Facebook ya da LinkedIn gibi platformlar üzerinden paylaşabileceğinizi unutmayın.

DİĞER HABER
11 Mayıs 2019