"Emlak dünyasını sıkıcı buluyorsanız, okuduğunuz yazıda altını çizdiğiniz cümleler yoksa yanlış bir yerde okuyorsunuz demektir." Emlak Broker
Airbnb'nin Geliri ve Kârı "Her Yerden Çalışma" Derinleştikçe Yükseliyor

Airbnb'nin geliri ve kârı, gezginlerin yaz havasından ve esnek uzaktan çalışma politikalarından faydalanmasıyla üçüncü çeyrekte tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıktı.

Net gelir yıldan yıla yüzde 280 artarak 834 milyon dolara yükseldi ve şirket bunu “önemli” üst düzey toparlanma, “gider disiplini” ve mevsimsel eğilimlere bağladı.

Kurucu ortak ve CEO Brian Chesky yaptığı açıklamasında "3. çeyrek sonuçlarımız, devam eden pandemiye rağmen seyahat toparlanmasının artan gücünün burada olduğunu gösteriyor." dedi.

Airbnb Ceo'su, Ağustos ayında şirketin ikinci çeyrek gelir tahmininde analistleri ve yatırımcıları yeni Covid türevlerinden kaynaklanan potansiyel oynaklık konusunda uyarmıştı.

Chesky, daha yüksek aşılama oranları ve gevşetilmiş seyahat kısıtlamalarının ticareti artırdığını, ancak seyahat davranışında daha derin bir değişikliğin devam ettiğini ve dünyanın insanların nasıl yaşadığı ve çalıştığı konusunda bir "devrim" geçirdiğini söyleyerek, Airbnb'nin her yerden çalışmayı kolaylaştırdığını, pandemi on milyonlarca insanı bir ofise gitme ihtiyacından kurtardı." açıklamalarında bulundu.

DİĞER HABER
06 Kasım 2021