"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Alıcılar İçin Planlama Yapmak ve Yardımcı Öğeleri Önemsemek

Daha fazla alıcı ile anlaşmak mı istiyorsunuz? Şu fikre bir göz atın deriz. Pek çok emlak danışmanı, satıcıların “Evimi satmak için ne yapacaksınız” sorusuna cevap veren bir liste için pazarlama planına sahiptir. Buna karşılık çok az sayıda kişi, aynı planlamayı alıcılar için yapar. Oysa alıcılar da onlara yardım etmek için neler yapacağınızı bilmeyi hak ediyor.

Bir alıcı neden sizi seçsin? Sizi seçmelerine yardımcı olmak için 5 ya da 10 maddelik bir liste hazırlamak çok zor olmasa gerek. Bu listeyi hazırlarken kilit nokta, farklı olduğunuzu gösteren özellikleri onlara göstermektir.

Alıcılara hayallerindeki evi bulmak için başvuracağınız temel yöntemleri korkmadan açıklayabilirsiniz. Nedir bunlar?

  • Henüz piyasada olmayan mülkler için potansiyel müşteri veri tabanınızı sürekli güncellemek
  • Sahibinden satılık ilanları araştırmak, süresi geçen ve iptal edilmiş listeler ile potansiyel eşleştirmeler yapmak
  • Olası listeleri değerlendirmek için meslektaşlarımla iletişime geçmek
  • İhtiyaçlarınızı karşılamayan tüm mülkleri ortadan kaldırmak
  • Size zaman kazandıran nitelikleri öngörmek
  • Teklifinizi hazırlamadan önce size en avantajlı olacak teklif stratejisini düşünmek
  • İki hafta için uygun evi bulamadıysanız, arama ölçütlerinizde değişiklik yapmak için alıcı ile tekrar bir görüşme yapmak

Bu öğelerin birçoğu, müşteriniz için satın alma sürecini hızlandırmanıza yardımcı olacaktır. Onlara bu tür bir yapılacaklar listesi sunduktan sonra, alıcının artık sizi seçmemesi çok zordur.

Desteksiz Hedef Olmaz

Desteksiz hedef diye bir şey yoktur. Yani hedefe gidilen noktada her şeyi tek başınıza başarmış gibi düşünürsünüz. Ama derinine inince ve arka plana göz atınca aslında hedefe giderken destekleyici unsurların varlığını fark edersiniz.

Size yol boyunca yardım etmesi için kime güveniyorsunuz? Hedeflerinize kimlerin yardım ettiğini düşünmeniz için sormanız gereken şu dört soruyu incelemenizi tavsiye ediyoruz. Kendinize soracağınız bu sorular, aynı zamanda hedefinize ulaşırken destek alacağınız yöntemleri de size gösterecektir.

- Tam potansiyele sahip bir gayrimenkul koçunuz var mı? Arama yapmadan önce hazırlık yapıyor musunuz? Notlarınızı bir sonraki toplantınızdan 30 dakika önce ve hafta ortasında mı okuyorsunuz? Haftada iki kez konferans görüşmesi yapıyor musunuz?

  • Destek için kimi kaynak alıyorsunuz? Kişisel ve iş yaşamınızda size ek değer kazandıran pek çok kişi olabilir. Onları periyodik olarak ortaya çıkarın.
  • Akıl danışmanlığı olması anlamında kime danışıyorsunuz? Bir öğretmen her zaman öğrencilerinden daha fazla şey öğrenir.
  • Araç içindeyken veya her gece uyumadan önce yeni materyalleri araştırıyor ve okuyor musunuz?

Sonuç

Bu fikirleri biraz düşünün. Bu fikirler ile ilerlememek mümkün değildir. Sizi genç, canlı yapacak ve ilham kaynağından faydalandıracak olan şey budur. Alıcılar için bir pazarlama planı oluşturun ve hedefinize ulaşmanıza yardımcı olan kaynakları iyi değerlendirin.

DİĞER HABER
01 Haziran 2023