"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Amerika'nın En Pahalı İlanı: 295 Milyon Dolar

CNBC'nin haberine göre, Los Angeles'ın Bel Air bölgesinde 105.000 metrekarelik bir malikane 295 milyon dolara satılıyor. Bu mülk ABD'deki en pahalı liste olarak öne çıkıyor.

Malikane, 295 milyon dolarlık satın alma fiyatına ulaşırsa, ABD'de satılan en pahalı ev olacak. Şu anki rekor sahibi, Manhattan'da hedge fon sağlayıcısı Ken Griffin tarafından satın alınan ve 238 milyon dolar ödenen bir malikane.

The One Bel Air malikanesinde bir yüzme havuzu

“The One” olarak bilinen Bel Air mega malikanesi, emlak geliştiricisi ve bir Hollywood yapımcısı olan Nile Niami tarafından inşa edildi. İnşası on yıl süren ev, Pasifik Okyanusu, Los Angeles şehir merkezi ve San Gabriel Dağları manzaralı Bel Air'deki bir dağın tepesinde dört dönümlük bir alanı kaplıyor. Malikanenin 21 yatak odası ve 42 banyosu bulunuyor.

Bir avize malikanedeki gömme dolabı aydınlatıyor The One Bel Air

Ev bir zamanlar “Amerika'nın en büyük ve en pahalı modern evi” olarak lanse edilmişti ve 500 milyon dolarlık bir fiyatı olması bekleniyordu. Ama evi inşa ederken Niami'nin borç yükü arttı ve malikane bir iflas anlaşmasının parçası oldu.

The One Bel Air malikanesinde bir duvarda tablolar bulunan bir odada siyah sandalyelerle çevrili ahşap bir masa

Ev bu fiyattan satılmazsa, açık artırmaya gideceği açıklandı. CNBC'nin bildirdiğine göre iflas anlaşması, evin 7 Şubat'ta yapılacak bir müzayedede en yüksek teklifi verene satılmasının planlandığını söylüyor. “The One”ın borcunu geri ödemek için yaklaşık 200 milyon dolara satması gerekecek. CNBC raporlarına göre, daha az fiyata satılırsa, borç verenler zarar görecek veya mülk haciz davasıyla sonuçlanacak.

See Inside a $295 Million LA Mansion That Will Head to Auction Soon

Malikanenin satış işlemlerini yürüten Brokerlere göre, "The One"ın uluslararası alıcılardan halihazırda iki teklif aldığı bildiriliyor.

Compass'ta Aaron Kirman Group'tan Aaron Kirman ile birlikte mülkü temsil eden The Beverly Hills Estates'ten Branden Williams, CNBC'ye “Bu mülk için büyük talep olacak” "ABD gayrimenkulüne olan talep tavan yapıyor çünkü dolar zayıf ve insanlar gerçek maddi varlıklar istiyor."

DİĞER HABER
14 Ocak 2022