"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Apple'ın Uygun Fiyatlı Konutlara 2,5 Milyar Dolarlık Yatırımı Yeni Topluluklar İnşa Ediyor

Kaliforniya'daki konut krizini çözmek isteyen Apple, üç yıl önce uygun fiyatlı konut projelerini ve ev sahibi yardım programlarını finanse etmek için 2,5 milyar dolar taahhütte bulunduğunu duyurmuştu.

Apple, Kaliforniya'nın konut sorunlarına yardımcı olmak için 2020'de 400 milyon dolardan başlayarak 2021'e kadar 1 milyar doların üzerine giderek artan meblağlarda katkıda bulunuyor. Şimdi şirket, 2,5 milyar doları taahhüt ettiğini ve bunun 1,3 milyar dolardan fazlasının çeşitli projeler olarak tanımladığı şeylere yönlendirildiğini söylüyor.

Apple'ın Küresel Emlak ve Tesisler Başkan Yardımcısı Kristina Raspe yaptığı açıklamada, "Kaliforniya genelinde uygun fiyatlı konut geliştiricileriyle olan ortaklığımızın bir sonucu olarak ailelerin ve komşuların yeni evlere taşındığını görmekten inanılmaz derecede gurur duyuyoruz." dedi. "Apple, topluluklarımızın gelişmesine yardımcı olabilecek gerçek çözümler bulmaya kararlıdır ve bu yeni projeler, pek çok Kaliforniyalı için bu vaadi gerçeğe dönüştürme yolunda somut ilerlemeyi temsil etmektedir."

Apple'ın California Konut Finansmanı Kurumu (CalHFA) ile ortaklığı, şirketin ilk kez ev alacak düşük veya orta gelirli binlerce kişiye ipotek ve peşinat ödemelerinde yardımcı oldu.

Fon, şimdiye kadar Kaliforniya genelinde yaklaşık 2.000 yeni konut birimini destekleyen uygun fiyatlı bir konut yatırım programı başlattı. Bunlar arasında Los Angeles'ta 315, Berkeley'de yaklaşık 340 ve Chico's Cedar Village'daki aileler için 230'dan fazla kişi var.

Apple, California, Pittsburgh'da yeni açılan Gaziler Meydanı konut kompleksinin açılışını yaptı ve burada "yeni bir topluluğun çiçek açtığını" açıkladı.

Gaziler Meydanı, hem gaziler hem de konut kuruluşlarının en büyük konut ihtiyacına sahip olarak belirlediği bireyler için oluşturulmuş 30 dairelik bir bina. Apple, "Yeni ev sahiplerinin büyük çoğunluğu için, yakın zamanda evleri olarak adlandırdıkları sokaklardan uzakta bir dünya var" diyor.

Apple, Destination: Home ile yaptığı ayrı çalışmasıyla, koronavirüs pandemisi sırasında 20.000'den fazla aileye finansal ve kira yardımı sağladığını açıkladı. Bu ortaklık aynı zamanda Destination: Home'un Körfez Bölgesi'ndeki son derece düşük gelirli aileler için yaklaşık 1.700 konutu finanse etmesine de yardımcı oldu.

DİĞER HABER
26 Temmuz 2022