“Filozoflar dünyayı yalnızca yorumlamışlardır, oysa sorun onu değiştirmektir.” Karl Marx 
Artık Her Emlak Profesyoneli Videolicious ile Kendi Videosunu Çekebilecek

Bir zamanlar yüksek kaliteli emlak videoları çekmek, karmaşık video düzenleme becerilerini gerektiriyordu. Ancak Videolicious, profesyonel listeleme videolarının, mahalle turlarının, acente profillerinin ve müşteri çekimlerinin en kaliteli haliyle hazırlanmasına yardımcı oluyor. Hem de hiçbir beceriye sahip olmadan…

Hareket halinde olan emlakçılar için sıradan video oluşturma araçları hiçbir işe yaramaz. Ancak bahsedeceğimiz bu uygulama, size tamamen mobil video oluşturma çözümü sağlıyor. iOS ve Android işletim sistemli telefonlarda ücretsiz olarak kullanılabilen uygulama, mobil kullanımda inanılmaz bir performans gösteriyor.

Elbette ki her ne kadar bu uygulamada herhangi bir beceriye ihtiyacınız olması gerekmediğini belirtsek de bu konuda edineceğiniz her yeni bilgi daha kaliteli videolar oluşturmanıza olanak tanır. Videolicious, bu anlamada çoğu emlak profesyonelinin kendini geliştirebilmesi için video okuryazarlığı eğitimi veriyor. Canlı düzenleme gösterileri ve canlı web seminerleri hazırlayan şirket, uygulamayı ücretsiz sunmasına karşılık bu eğitimleri ise ücretli olarak veriyor.

Tamamen işletmelere yönelik bir video çözümü sunan Videolicious, medya, sosyal video, satış ve emlak olmak üzere dört ana alana yönelik sunum yapmayı tercih ediyor. An itibariyle dört milyon kullanıcısı olan uygulamayı, önde gelen emlak firmaları da pazarlamalarına güç katmak için kullanıyorlar. Bunlardan bazılarını Coldwell Banker, Century21 ve RealtyOneGroup olarak sıralayabiliriz.

Piyasadaki en kolay video uygulaması. – David Marine (Coldwell Banker, Marka Yönetimi Başkan Yardımcısı)

Videolicious, Century 21’e bağlı her gayrimenkul profesyoneline uzman kalitesinde video üretme olanağı sağlıyor. – Matt Gentile (Century 21, Sosyal Medya Yönetmeni)

Nasıl Kullanılır?

Videolicious uygulamasını kullanmak gerçekten oldukça kolay. Örneğin satılık bir evi listeleyeceksiniz ve evin sunumu için kısa bir video hazırlamak istiyorsunuz. Öncelikle logonuzu telefonunuza resim olarak yüklüyorsunuz. Ardından telefonunuzun kamerası ile evin çeşitli açılardan fotoğraflarını çekiyorsunuz. Uygulamayı açtıktan sonra çektiğiniz ev görüntülerini belirlediğiniz sırada seçip kayıt tuşuna basarak ses kaydı almaya başlıyorsunuz. Bu kayıt sırasında ekranın sağ alt köşesinde daha önce seçmiş olduğunuz fotoğraf kareleri beliriyor. Konuşmanız sırasında istediğiniz anda fotoğraflara basarak hangi anda hangi fotoğrafın görüneceğini seçiyorsunuz ve ön izleme yapıyorsunuz. Bu kadar basit…

Eğer dilerseniz logonuzu videonuzun başına ve sonuna çeşitli animasyonlar şeklinde ekleyebilir veya konuşmanın altına kısık sesle fon müziği ekleyebilirsiniz. Uygulamada keşfedebileceğiniz daha pek çok özellik mevcut.

Emlakta Kullanım Şekilleri

Satılık listelerin tanıtımı için – Fotoğrafların sergilenmesi veya bir slayt haline getirilmesi artık müşteriler için yeterli olmuyor. Uzmanların kişiselleştirilmiş satılık listeleri hakkında yaptıkları hem görsel hem sesli hem de profesyonel videolar çok daha fazla heyecan uyandırıyor. Videolicious, aracı ile alıcı arasındaki kişisel bağlantının oluşturulmasında mükemmel bir rol oynuyor.

Müşteri referansları için – Geçmişteki mutlu ve memnun müşterilerinizden alacağınız görsel veya sesli geri bildirimleri bu araç sayesinde bir araya getirerek potansiyel müşterilere sosyal kanıt olarak sunabilirsiniz. Onlarla yaptığınız röportajları, birlikte çalışma anlarınızı müzik ve logo desteğiyle birlikte etkileyici hale getirebilirsiniz.

Marka pazarlaması için – Emlak firması olarak marka bilinirliğinizi arttırmak adına hedef kitlenize daha kişisel bir bağ kurarak ulaşmak açısından bu araçla hazırlanan videolar oldukça etkili oluyor. Logonuz ve ses kaydınız ile birlikte hazırlayacağınız firma tanıtım videonuz çok dikkat çekebilir.

Mahalle turları için – Mahalle turları güçlü bir pazarlama imkânı sağlar. Uzmanlığınızı paylaşmak ve potansiyel alıcılara satılık listelerinizin bulunduğu mahallelerin genel yapısını yansıtmak için bu araç mükemmeldir.

Uygulamanın Ekstra Özellikleri

 • Sınırsız ses altyapıları
 • Sınırsız uzunluk
 • Birden fazla logo ekleme
 • Gelişmiş ses kurgusu
 • KJ ekleme
 • Filigran ekleme
 • Gelişmiş video kurgusu
 • Gelişmiş fotoğraf animasyonları
 • Ticari müzik kütüphanesi
 • Sınırsız şirket ve sınırsız kullanıcı sayısı
 • Sınırsız video depolama alanı
 • Meta verilerinin toplanması
 • Video platform entegrasyonu
DİĞER HABER
25 Temmuz 2017