"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Başarı veya Başarısızlıkta Eve Dönmek

Aylık 3 ev satışı mı hedefliyorsunuz? Veya uzmanlık bölgenizde bulunan en iyi projenin satış ofisi olmayı mı? Ya da danışmanlık kariyerinizde zirvede yer almayı mı? 

Emlak kariyerinizde hedeflerinizi gerçekleştirmek için sabah-akşam, sıcak-soğuk demeden çalıştığınızı biliyoruz. Fakat, hedefe ilerlerken hedefin hiçbir zaman yerinde kalmadığını, siz hedefe yaklaşırken onun da sizden daha önce davrandığını çok iyi biliyorsunuz.

Aslında hedeflediğiniz şey başarının kendisi

Başarmayı istediğiniz birçok şey var hayalinizde. Başarının hayalini öyle bir sinema çekimi yapıyorsunuz ki yönetmen koltuğuna oturarak; özellikle yalnız kaldığınızda veya yatağa girdiğinizde, daha çok düşünüyorsunuz.

Hayalinizin gerçekleşmesini düşünürken aslında sizi yalnız bırakmayan başka bir duygu daha var düşüncenizin merkezinde yer alan. Sizin dile getiremediğiniz şey o; korku.

Ancak zirveye ulaşanların anlayabildikleri bir duygu o.

Zirveye bir şekilde ulaşılabilir ya sonrası...

Orada tutunabilmek...

Zirvede kalabilmek...

***

Yani başarılı oldunuz, istediğiniz hedeflere artık ulaştınız... İşte tam burada başlıyor başarısızlık serüveni.

Elizabeth Gilbert, Ted konuşmasında bu konuya değiniyor. “Ye, Dua et, Sev” kitabından sonra yaşadığı korku serüvenini ve onunla nasıl başa çıktığını anlatıyor. Çok kısa bir video olmasına rağmen oldukça faydalı mesajlar veriyor.

Keyifli seyirler.

Elizabeth Gilbert önceleri "eserleri yayınlanmayan garson"du, ret mektuplarından yılmıştı. Ve henüz, "Ye, dua et, sev"in başarısına ayılırken, kendini güçlü bir şekilde eskisi gibi tanımlarken buldu. Aydın ufkuyla, Gilbert başarının neden başarısızlık kadar yol kaybettirici olduğunu anlatıyor ve sonuçlarına bakmaksızın devamlılık için basit -aslında zor- bir yol öneriyor.

 

 

DİĞER HABER
14 Kasım 2017