"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Başarının Alışkanlıkları Sizi Hedeflerinize Taşır

Emlak dünyasının başarılı emlakçıları, üretkenliği artırmak ve başarılarını sürekli tutmak için bir takım alışkanlıklar edinmişlerdir. Aslında gerçek olan bir şeyden bahsetmemiz gerekirse, sizi ve başarınızı betimleyen şey, her gün yaptığınız alışkanlıklardır.

Bir işten ötekine koşuyor ve işinizi ilerletecek aktivitelere vakit ayırmıyorsanız, işinizin başarısı uzaklardadır.

  • Gününüzü siz yönetirseniz, işinizi de siz yönetirsiniz.
  • Müşteriniz ile aranızdaki güven bağı, tutarlılık ile sağlanır.
  • Başarılı emlakçılar kişisel ve profesyonel gelişimi öncelik sayarlar.

Başarılı emlakçıların uyguladıkları alışkanlıkları sizler için derledik. 

İşlerini akıllı mobil cihazlar ile yönetiyorlar

Teknoloji sadece hayatı değil, ofisin sıkıcılığından uzakta işlerimizi yürütmemizi de kolaylaştırdı. Başarılı emlakçılar bunun bilincinde olarak cep telefonu ve tabletlerini işlerini takip edebilecekleri birer araç olarak kullanmaktadırlar.

Fakat sadece teknolojiyi elinizde bulundurmanız yeterli değildir. Bunun yanı sıra teknolojiyi etkin bir biçimde kullanmayı da bilmeniz gerekmektedir.

  • Tutarlılığı sağlayın: Müşteri ile aranızdaki güven bağı tutarlılık sayesinde oluşur. Bunun için, pazarlama araçlarınızı aylık olarak müşterilerinize göndermelisiniz. En iyi müşterilerinizi belirli aralıklarda aramalısınız, kişisel notlar yazmalısınız. Telefon ve tabletiniz ile bu iletişimi sürekli takip edebilirsiniz.
  • Hedef belirleyip takip edin: Başarı elde etmek için önünüze koyduğunuz hedefleriniz olmalı. Önünüzde hedefiniz yoksa, neyi ne kadar başardığınızı anlamanız imkansızdır. Elbette, hedefi belirlemek yeterli bir plan değildir. Hedeflerinizi gözden geçirmeniz, başarıya giden yolda nerede olduğunuzun takibini yapmanızı sağlar.
  • Günlük program yapın: Günü verimli geçirmek için zamanları bölün, örneğin 90 dakikalık bloklara yapacaklarınızı ayarlayın, günün önemli işlerinin her şeyden önce yapılmasını sağlayın. Birden bire ortaya çıkan işler yerine, zamanı bölmek işlerinizi ilerletecek şeylere odaklanmanızı sağlar.

Dinlenmek ve motivasyonu geri kazanmak için zaman ayırıyorlar

Zaman almak ve zaman yaratmak arasında fark vardır. Zaman yarattığınızda, bir şey için kasıtlı olarak belirli bir zamanınızı ayırırsınız, çünkü bu zaman yarattığınız iş önemlidir.

Başarılı emlakçılar kişisel ve profesyonel gelişimi öncelik olarak alırlar. Ayrıca, enerji kazanmak için de vakit ayırırlar ve böylelikle müşterilerine daha etkin hizmet verebilirler.

  • Motivasyonunuzu koruyun: Başarılı olmaya motive olursanız, başarılı olursunuz. Bu konuda kitaplar, eğitici videolar ihtiyacınız olanı size verecektir. Daha ayrıntılı motivasyon için, toplantılar ve eğitici kurslara katılarak emlak dünyasına ait konular hakkındaki bilgi dağarcığınız gelişecektir.
  • Güne doğru başlayın: Uyku sürenizi uzatmak yerine, erken kalkın, blogunuza yazın, zihninize pozitif düşünceler empoze edin, kitap okuyun, müzik dinleyin.

Diğer başarılı profesyoneller ile iletişim halindeler

Kimlerle bağlantınız olduğu, sizin kim olduğunuzu betimler. Bu sebeple diğer başarılı emlak profesyonelleri ile iletişiminizin olması sizin yararınızadır. Böylelikle fikir alışverişinde bulunabilir, birbirinize destek olabilir, sizin gibi çalışmayı seven profesyoneller ile bir topluluk oluşturabilirsiniz.

Esasında, sadece profesyoneller ile iletişimi yeterli görmeyin, topluluğunuzda bulunan başka sektörlerden başarılı insanlar ile de bağlantılı olun.

Topluluğunuzdaki iş sahipleri ile ilgili ne kadar bilginiz varsa, o derecede de müşterilerinize onları tavsiye edebilirsiniz ve aynı şekilde başka meslekten profesyonellerde sizi birilerine tavsiye edebilir.

DİĞER HABER
04 Mart 2018