"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Başarının Sonuçları

Emlak piyasasında birçok başarılı danışman var ve kendinizi geliştirmeye devam ettiğiniz sürece siz de kısa süre içerisinde bu danışmanlardan birisi olacaksınız. Hatta belki de zaten oldukça başarılısınız.

Sahip olduğunuz ya da yakın gelecekte sahip olacağınız başarı yanında 2 tane sıkça karşılaşılan sonuç getirecek:

  • Daha çok para kazanacak ve saygı göreceksiniz. Böylelikle artık kendiniz hakkında daha iyi hissedeceksiniz ve özgüveniniz aratacak.
  • Etrafınızda her konuda sizi eleştiren insanlar türeyecek. Bu başarıya kendi çabanızla eriştiğinizi kabul etmek istemeyen bu insanlar sizi lekelemek adına ellerinden geleni yapacaklar.

“Birisi size bir işi yapamazsın dediğinde, bu onların işi yapamayacağı anlamına gelir, kesinlikle sizin değil.”

success ile ilgili görsel sonucu

Sizin ise insanların sizin hakkında söylediği şeylere kulak asmamanız, ama aynı zamanda da artan özgüveniniz ile rehavete kapılmamanız gerekiyor. Başarı seviyeniz ne kadar artarsa artsın yapmanız gereken bir iş ile ilgili şu 3 adımı sürekli uygulamalısınız:

  • Her zaman önünüzdeki bir sonraki görevi yapılabilirliği ve sonuçları açısından iyice değerlendirin.
  • Kendinize sürekli bu işi sizden önce birisinin yapıp yapmadığını sorun.
  • Eğer cevap evet ise, sizi durduracak hiçbir şey yok demektir. Eğer cevap hayır ise ve siz yine de bu görevin yapılabilir olduğunu düşünüyorsanız, o zaman da tek olma şansını elde etmişsiniz demektir. İki durumda da motivasyonunuzu koruyun.

Bu 3 adımdan geçtiğiniz sürece hep aynı motivasyonla işlerinizi yapmaya devam edecek ve daha çok başarı elde edebileceksiniz.

Size başkalarının yapamayacağınızı söylediği işleri listelemenizi öneriyoruz. Bu listeye kendinize yapamayacağınızı söylediğiniz şeyleri de dâhil edebilirsiniz. Bu liste muhtemelen referans için tüm müşterilerinizi aramak, ya da müşterinize aşırı fiyatlandırma konusunda hayır demek tarzında görevler içeriyor olacak.

Sonrasında ise bu listeden bir görev seçin ve kendinize bir zaman limiti belirleyin. Örneğin kendinize 2 gün içinde müşteriniz hala ikna olmadıysa onunla çalışmayı bırakacağınızı söyleyebilirsiniz.

Yapmanız gereken şey ise kesinlikle ama kesinlikle bu zamana uymak. Zor olduğunu biliyoruz, fakat bir kere bu cesareti bulduktan sonra sizi hiçbir şey durduramayacak.

DİĞER HABER
17 Aralık 2020