“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Başarınıza Katkı Sağlayan Motive Edici Sözler

İlham almanın ve başarıya ulaşmanın en iyi yolu başarılı insanların yolculukları hakkında bilgi edinmedir. Bu kişiler yaşamları boyunca zorluklarla karşılaştılar ve bu zorluklarla başa çıktılar. Nasıl başarılı olunacağı hakkında herkesin konuştuğu bir dünyada onların sözlerinin çok daha fazla değeri vardır.

Bu makalemizde sizinle paylaştığımız sözlerden ilham alarak işinizde başarılı olabilirsiniz.

Ben başarısız olmadım. Sadece bir şeyin nasıl çalışmadığının 10.000 farklı yolunu buldum. Thomas Edison

Her ne kadar pek çok kişi deneme yapmaktan kaçınsa da mucit Thomas Edison bu konunun üzerine gitti. Onun doğal merakı ve fonograf, karbon telefon vericisi ve belki de en ünlüsü elektrik ampulü gibi cihazların nasıl çalıştığını görme isteği onu bu yola sevk etti.

Deneyimleri her zaman başarılı olmadı ancak o hiç pes etmedi ve başarısızlıkları olumlu bir tavır ile karşılayarak denemeye devam etti.

Bunu İşinize Nasıl Uygulayacaksınız: Başarısız olduğunuz zaman asla pes etmeyecek ve kendinize acımayacaksınız. Zıddına başarı için her hatayı öğrenmek ve yeniden denemek için bir fırsat olarak göreceksiniz.

Başarılı insanlar her şeyde başarılı değildirler, onlar başarılı olmadan önce defalarca başarısız olmuşlardır. Pes etme denemeye devam et.

Bir mal sahibi veya müşteri ile anlaşamadınız mı pes etmek ve durmak yok hemen yenisini aramaya başlayın.

Daha çok çalıştıkça daha şanslı görülmeye başladığımı fark ettim.

Thomas Jefferson

ABD’nin kurucu babası Thomas Jefferson çok çalışmaya yabancı değildi. Sadece politikacıyken değil kariyerinin diğer aşamaları olan başkan yardımcılığı, Fransa Devlet Bakanı’nın Sekreteri, Virginia Valisi iken ve hatta avukat, mimar, çiftçi, filozof, dilbilimci ve dönen kitap standı ve dönen sandalye gibi eşyaların mucidiyken de çok çalışırdı. Bazı kimseler onun başarısının şanstan kaynaklandığını söyleseler de onun başarısı tamamen çalışmaktan geliyordu.

Emekliliğinde bile çok çalışmaya devam etti ve Virginia Üniversitesi’ni kurdu.

Belki de bu yorulmaz iş ahlakı onun tarihçiler tarafından da en başarılı Amerikan başkanlarından biri olarak kabul edilmesine neden oldu. Jefferson her zaman çok çok meşguldü, o işine değer veriyordu ve bu değer, herkesin onunla çalışmak istemesine neden oldu.

Bunu İşinize Nasıl Uygulayacaksınız: Başarı size altın bir kâsede sunulmaz, onun için çalışmanız gerekir. İnsanlar bazen başarının şansla geldiğini söyler. Oysa zamanlama son derece önemlidir, başarı istikrarlı çok çalışmanın bir sonucudur.

Daha çok çalıştıkça daha çok insanın dikkatini çekecek ve diğer insanların şans olarak algılayabileceği sizi başarıya ulaştıracak daha fazla fırsat ile karşılaşacaksınız.

Listenizde uzun süre satılmayan gayrimenkuller mi var, onlarla ilgili daha çok çalışmanız gerekiyor. Kendinize zaman ayırın ve bu gayrimenkuller üzerinde daha çok çalışın. Bir konuda ne kadar uzun süre çalışırsanız o kadar başarılı olursunuz.

Biz, zamanımızın büyük bir kısmında düşündüğümüz şeyden ibaretiz.

Earl Nightingale

Amerikan radyo programcısı Earl Nightingale Pearl Harbor saldırısı sırasında USS Arizona’dan kurtulanlardan biriydi.

İkinci Dünya Savaşı’ndaki hizmetleri sonrası Napolen Hill’den etkilenmiş ve onun “Düşün ve Zengin Ol” sözünü motto kabul ederek “Ne hakkında düşünürsek o oluruz” diyerek bir motivasyon konuşmacısı, 7000 kayıtlı radyo programı, 250 ses kaydının sahibi ve çok sayıda kitabın yazarı olmuştur. Tüm bu çalışmalarının temelinde düşüncelerinizin sizin kişiliğinizi yönlendirdiği ve sizi başarıya götürdüğü gerçeği vardır.

Bunu İşinize Nasıl Uygulayacaksınız: Pozitif düşünün. Pozitif düşünce sizin zorluklarla yüzleşmenizi, hatalarınızı fırsat olarak görmenizi ve direnmenizi sağlar.

Eğer gerçekte iyimser değilseniz bir defter alın ve sahip olduğunuz negatif düşünceleri oraya kaydedin. Olumsuz düşünceleri olumluları ile değiştirin ve bunu bir huy haline getirin.

Olumsuz düşünceler size bir şey kazandırmaz, biliyoruz bir müşteriyi kaybettiğinizde umutsuzluğa kapılıyor ve olumsuz şeyler düşünmeye başlıyorsunuz işte tam da bu anda yapmak istediklerinize odaklanın. Olayların ya da kişilerin üzerinde fazla düşünmeyin hemen bir sonraki müşteriye geçin. Olaylardan ve kişilerden ders almanın, hatalarınızdan bir şeyler öğrenmenin keyfini yaşayın.

Başarılı insanlar başarısız insanların yapmaya istekli olmadıkları şeyleri yaparlar. Daha kolay olmasını dilemeyin, daha iyi olmayı dileyin.

Jim Rohn

Jim Rohn doğuştan girişken biridir. Fakirlik içinde büyümüş ve başarıyı bulmak için çabalamıştır. Yoluna çıkan güçlükleri deneyim kazanmak için fırsatlar olarak kullanmayı bilmiştir.

Pek çoğumuz zorluklarla karşılaştığımızda bunun neden bize olduğunu sorgular ve vazgeçmeyi seçeriz. Oysaki zorlukları yeteneklerimizi geliştirmek, güçlenmek ve başarılı olmak için birer fırsat olarak görmeliyiz.

Bunu İşinize Nasıl Uygulayacaksınız: Zorluklar ile karşılaştığınızda ya da işler planladığınız gibi gitmediğinde kendinize acımaktan vazgeçin ve zorlukları kucaklayın. Onları büyümek ve gelişmek için bir fırsat olarak görün.

Başkaları vazgeçerken bile siz ilerlemeye devam edin ve ardından sabrınızın meyvelerinin tadını çıkarın.

Planlarınız gerçekleştiğinde ya da insanlar size başarılı olamayacağınızı söylediklerinde sadece hedeflerinize odaklanın. Bölgenizdeki en iyi konuma sahip bir gayrimenkulü portföyünüze dahil etmek ve mal sahibi ile sözleşme imzalamak istiyor musunuz? Sadece bu konu üzerinde düşünün. Bunun dışındaki hiçbir şey ile ilgilenmeyin.

20 yıl sonra yaptıklarınızdan çok yapmadığınız şeyler için pişman olacaksınız. O zaman atın halatları. Güvenli limanlardan açık denizlere doğru sürün. Açın yelkenleri ve rüzgarı yakalayın. Araştırın. Hayal Edin. Keşfedin.

Mark Twain

Amerikan edebiyatında Mark Twain lakabını kullanan Samuel Clemen, romanlarındaki gibi renkli bir hayat yaşadı. Roman yazmanın yanı sıra resim çizdi, bir nehir teknesine kaptanlık ve madencilik yaptı.

Hayatınızın hangi aşamasında olursanız olun başarılı olmak, finansal kontrolü elinize almak, seyahat etmek, daha sağlıklı yaşamak, ilişkilerinizi iyileştirmek ve risk almak için hiçbir zaman geç değildir.

Yüksek başarılar elde edebilmek için bir miktar risk almanız gerekir. Sonunda potansiyelinize ulaşabilmeniz için güvenli limanların korumasından uzaklaşmanız gerekir.

Bunu İşinize Nasıl Uygulayacaksınız: Risk alın, limitlerinizi zorlayın ve kendinizi kişisel, entelektüel ve profesyonel olarak büyümek için zorlayın. Sizi korkutan ne varsa üzerine gidin bu kalabalık bir alıcı grubu önünde konuşmak ya da bir müşteri ile pazarlık yapmak olabilir. Başarılı olmanızın tek yolu sizi ileriye taşıyacak sağlıklı riskler almaktır.

Hayatınızla ilgili sizi başarıya götürecek riskler almaktan çekinmeyin. İşinizle ilgili bugün almadığınız riskler gelecekte pişman olmanıza neden olabilir.

DİĞER HABER
05 Nisan 2016