"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein

Bir Evi High-End Yapan Nedir?

Lüks bir evin özü, sadece iyi döşenmiş bir ev değildir. Daha ziyade, lüks bir ev, olanaklarının sahibinin kendini cömert veya şımarık hissetmesine izin veren bir evdir.

Kraliyeti düşünün; Zenginliği düşünün; Aşırı savurganlığı düşünün. Lüks denilince akla havuzlar, saunalar, ev içi spor salonları, arka bahçe tenis kortları, oyun odaları ve tam donanımlı mutfaklar gibi pek çok kolaylık geliyor

Bir ev ararken, lüks veya lüks evler başlı başına ayrı bir kategoridedir. Çoğu inanılmaz manzaralara, eksantrik özelliklere sahiptir ve o kadar büyüktür ki, ailenizin bu kadar büyük bir yerde yaşadığını hayal etmek bile zor.

Ancak günümüzde lüks evler veya lüks görünümlü evler genellikle yanlış yorumlanıyor. Birçok liste, lüks bir evden beklediğiniz özelliklere gerçekten sahip olmadığında bir evin üst düzey olduğunu iddia etmekten öteye geçemez.

Peki bir evi üst düzey statüye değer kılan nedir?

Fiyat

Lüks yaşam sadece pahalı bir mülk satın almaktan ibaret değildir. Lüks evler bulunduğu bölgedeki evlere nazaran daha yüksek fiyatlı olduğuna şüphe yok. 

Servetlerini koruma arzusuyla hareket eden multimilyonerler, genellikle ultra lüks gayrimenkullere yatırım yapmayı tercih ediyor. Zenginler lüks gayrimenkule sahip olmanın getireceği statü ve şımarıklık iç güdüsüyle hareket ediyor.

Onlar için fiyat söz konusu olduğunda, gökyüzü bir sınır gibi görünüyor.

Büyük

Üst düzey evler neredeyse her zaman inanılmaz bir büyüklüktedir. İster açık ister kapalı kat planı olsun, oda sayısı ve her odanın büyüklüğü bir evin lüks olup olmamasında rol oynar.

Lüks evler, geniş salonlar, davetler için bir balo salonu, inanılmaz ana süitler, özel dekore edilen misafir odaları ve sıradan evlerde bulamayacağınız kütüphaneler gibi daha fazla özellikleri içinde barındırıyor.

Konum

Konum, ev sahipliğinin baş tacıdır. Zengin yada fakir? Herkes kendi küçük cennet parçasını arzular. Konu lüks yaşam olduğunda, meraklı gözleri uzak tutan geniş, özel, ağaçlıklı bir mülk zorunluluktur. Zengin alıcılar mülklerinde münhasırlık isterler; gizli bir vaha; En üst düzeyde gizlilik içinde dinlenmek ve rahatlamak için özgür olunacak bir yer.

Mülkiyet özel bir sahil mi yoksa geniş bir çiftlik mi? Veya lüks bir penthouse mu? Tüm lüks ev alıcıları mükemmel gizli konum ve yüksek güvenlik ister. Lüks evlerin en önemli özelliği hem eğitimli güvenlik personeli hem de güvenlik kurulumu açısından üst düzey güvenliğe sahip olmalarıdır.

Lüks evlerin çoğu tek başına bir bölgede ya da en azından çok sayıda lüks malikane sitelerinin arasındadır. Birkaç lüks evi bir arada bulabilirsiniz, ancak bunlar, geleneksel evleriniz kadar birbirine yakın olmayacaklardır.

Birçok üst düzey ev, ister dağda, ister plajda veya ev sahiplerinin tamamen mahremiyete sahip olduğu başka bir yerde olsun, kendi başlarına özel bir bölgededir.

İnanılmaz Tasarımlar

Üst düzey evlerin çoğu özel yapımdır, yani geleneksel bir tasarımı takip etmezler. Hatta bazı lüks evleri benzersiz şekillerde veya tarzlarda bulabilirsiniz, başka hiçbir yerde görmediğiniz bir şey. Çünkü sahipleri belirli bir dekorasyon tasarımını takip etmek yerine kendileri özel ve ayrıcalıklı bir tasarım çatısı altında yaşamak isterler. Zenginliğin ve itibarın yansıması tasarımlara bir servet ödedikleri de doğrudur.

Olağandışı Olanaklar

Üst düzey evler genellikle standart mutfaktan, ebeveyn yatak odasından, diğer yatak odalarından, aile odasından ve oturma odasından daha fazlasına sahiptir. İçlerinde küçük boy sinemalar, personel odaları, oyun odası, eğlence barı, çalışma odası, tenis kortları, basketbol sahaları, yüzme havuzları ve hatta bir bowling salonu bulabilirsiniz.

Daha iyi komşular

Multimilyoner zenginlerin ailesini lüks bir malikanede barındırmasının faydaları sadece evin özelliklerini kapsamaz. Lüks konut projeleri aynı zamanda çocukların büyüyebileceği, büyüklerin de sosyalleşebileceği mükemmel bir ortam olarak görülmektedir. Sonuçta bu tür projeler temelde belli bir kültür, eğitim ve inanç düzeyine sahip bir toplum oluşturur. 

Yatırım değeri

Bazı şehirlerde lüks mülklere yönelik artan talep, altına rakip oluyor. Gayrimenkul ve altın, servet yatırımının en geleneksel biçimleridir. Bununla birlikte, lüks mülkler her durumda değeri artan bir varlık olma avantajını sunar - ve aynı zamanda bir 'performans varlığı'dır. 

Yani değer kazansa bile yaşamsal bir amaca hizmet eder. Lüks evlerin ikincil piyasada bile her zaman talep edildiği gerçeği göz önüne alındığında, elit bireyler, bunları gelecekte katlanarak artan getirileri garanti eden mükemmel bir yatırım fırsatı olarak görmektedir. 

Uzmanlara göre, ultra lüks piyasası hiçbir zaman yavaşlama belirtisi göstermiyor. 

Modern teknoloji

Teknoloji inovasyonu, üst düzey evlerde yaşam deneyimini olağanüstü hale getirmek için uzun bir yol kat etti. Güneş enerji sistemlerinden, uzaktan kumandalı panjurlara kadar her şey ultra modern bir yaşam tarzı arayan lüks ev alıcılarının taleplerini karşılamaya yönelik düşünüldü.

Tüm üst düzey evler, bir evde yapmanız gereken hemen hemen her şeyi otomatikleştiren teknolojiye sahipler.

Odanın her yerine bağlı surround ses özelliğine sahip TV'ler, birinci sınıf güvenlik sistemleri, evin her yerine kablolu Alexa, evin her yerinde hoparlörler veya radyolar ve yerleşik vakum sistemleri, son teknoloji trendlerinden oluşan internete bağlanabilen eşyalar bulabileceğiniz özelliklerden sadece birkaçı. 

Üst Düzey Bir Ev mi Arıyorsunuz?

Her bireyin istek ve ihtiyaçlarına göre öznel oldukları için bir lüksün özelliklerinin listesi sonsuzdur. Modern lüks evler, yukarıda belirtilen özelliklerle iyi bir şekilde donatılmıştır, ancak lüks bir evin deneyimini artırabilecek diğer bazı özellikler arasında büyük garajlar ve hatta bir göl bile bulunmaktadır. 

Üst düzey bir ev için pazardaysanız, size yardım etmemize izin verin. Tıpkı sizin gibi lüks severlerin ihtiyaçlarına uygun mükemmel lüks evi bulmalarına yardım etme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip profesyonel lüks konut danışmanları tanıyoruz.

Sorulacak doğru soruları biliyoruz, böylece sizi diğer evlerin kurabiye kalıbı veya karbon kopyası olmayan mükemmel bir evle eşleştirmek yerine, sadece sizin için inşa edilmiş gibi hissettiren gerçek bir lüks eve kavuşmanıza yardımcı oluyoruz.

DİĞER HABER
02 Ekim 2021