"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Bir Sonraki Süperstar Danışmanınızı Nasıl Tespit Edebilirsiniz?

Emlak ofislerinin sahibi Brokerlar, genellikle yeni emlakçıları işe alma ihtimalinden çok memnun. Ne de olsa, sadece şirketlerini büyütmekle değil, aynı zamanda sektörümüzde ödüllendirici kariyerler inşa etmek için mümkün olduğunca çok emlakçıya yardım etmekle de sorumlular. Ancak talihsiz gerçek şu ki, bazen yeni bir danışmanın şeftaliden limona dönüştüğünü fark ettiğinizde bu heyecan düşüyor.

İşe alma hataları gereksiz strese neden olabilir, ofis olumsuzluğunu besleyebilir ve kalp kırıklığı ile sonuçlanabilir. Bu tür bir kargaşadan kaçınmak için neler yapılabilir? Potansiyel emlak danışmanı adayınız aşağıdaki özelliklerin çoğunu sergiliyorsa, telefonu açın ve yeni emlak danışmanınızla sözleşme imzalayın.  

Bir Girişimci, İş Arayan Değil

Gayrimenkulün kendi kendini motive eden yönleri göz önüne alındığında, görüşme yaptığınız kişi girişimci olmak için can atmıyorsa, muhtemelen uygun değildir. Peki bunu ona nasıl söyleyebilirsin? Onlara ilk işlerinin ne olduğunu ve kaç yaşında olduklarını sorun. Bebek bakıcılığı yapan veya bir mağazada tezgahtar olan, genç yaşta iş hayatına atılan kişilerin doğaları gereği daha hırslı olduğu görülüyor.

Öğrenmeye İstekli

Sektör değişiklikleri yaşayan kişiler öfkeli bir ruh halini barındırıyor. Bu nedenle başarılı brokerlar, öğrenmeye devam etme zihniyetine sahip danışmanlara da değer veriyor ve eğitim ve öğretime duydukları heyecanın hayati derecede önemli olduğunu düşünüyor. Bu aynı zamanda iyi bir iş etiğine sahip birinin işareti olarak da hizmet edebilir. Sürekli olarak eğitime gelen danışmanlar, ekibinizde olmasını istediğiniz kişiler olma eğilimindedir.

Aile Desteği

Bir broker, bir emlakçının başarısının ne kadar aile desteğine sahip olduğuna inanmalı ve danışman adayının hayat arkadaşının kariyer seçimleriyle aynı fikirde olup olmadığını belirlemek için benzersiz bir yaklaşım benimsemeli. Örneğin, potansiyel emlak danışmanı adaylarından hayat arkadaşını görüşmeye getirmelerini isteyebilirsiniz. Bu sadece partnerin kariyer hamlesi hakkındaki düşüncelerini ortaya çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda partneri de dahil etmeye yardımcı olur. Unutmayın, bir danışman adayının arkasında kendisine destek veren bir ortağı olmadan emlak işine girdiğinde, işi çabuk bırakırlar :)

Florida Realtors Magazine 'Superstar' cover - Hireillo

Hırslı ve Azim

Kendi patronunuz olmak, kontrol ve güçlü bir iç odaklanma ile desteklenen, doğal olarak hırslı bir kişilik gerektirir. Birinin evdeki görevlerden veya ofiste su soğutucusu sohbetinden çok fazla rahatsız olup olmayacağını nasıl anlarsınız? Rekabetçi deneyimleri olup olmadığını sorun çünkü bu size danışman adayınız hakkında çok şey söyleyecektir. Ayrıntılara dikkat edin, gayrimenkul onlar için doğal bir ikinci kariyer seçimi olacaktır.

Mali İmkanlar

Brokerların bir çoğu, başlangıçta kariyerlerini sıfırdan başlatmak için çok çaba harcayabilecek bir danışman istiyor. Ekibe dahil edilecek danışmanlar, eğitim ve pazarlama stratejisi gibi anında para getirmeyecek faaliyetlere, henüz üretemedikleri gelir hakkında çok fazla endişelenmeden tam olarak katılabilmelidir. Yaşam deneyimi, eğitim geçmişi, geçmiş kariyer, ev sahipliği ve finansal kaynaklar olmak üzere beş kriterle yeni bir danışmanda aradığınız şeylerin çoğu sağlam bir finansal farkındalık oluşturuyor. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak danışman seçimlerini yapmalısınız.

Zorlayıcı Geçmiş Deneyim

Başarılı emlakçılar şaşırtıcı kariyer yollarından gelir. Eski işletme sahipleri ve girişimcilerin yanı sıra, başarılı işe alımlar ayrıca misafirperverlik, eğitim ve mentorluk deneyimine de sahiptir. Geçmiş kariyerleri incelemenin ötesinde, kariyerlerini yeniden canlandıran evde oturan anneler veya işgücüne yeniden girmek için can atan emekliler gibi belirli yaşam değişikliklerinden geçenler, gayrimenkulde bir kariyer için olgunlaşmış olabilirler.

Genel olarak, muhtemelen tanıştığınız birinin süperstar bir emlakçı olup olmayacağına dair bir içgüdünüz var. Ancak görünüşler bazen aldatıcı olabilir. Bir danışman adayının işe alım görüşmesinde oynayacağı rol görünebilir ve rol oynayabilirler, ancak günün sonunda, önemli olan girişimcilik dürtüleri, öğrenme hevesleri, genel hırsları, finansal anlayışları ve geçmiş deneyimleri de dahil olmak üzere yeni kariyer yolculuğunda neyi hedefledikleri önemlidir. Sosyal bir kelebeğe bürünen birini gözden kaçırmayın; onları zirveye taşımak için gereken tek şey sizin desteğiniz olacaktır.

DİĞER HABER
31 Ağustos 2022