"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Bir yılda 50 Anlaşma Nasıl Kapatılır?

Gayrimenkul işinizde "patron hamleleri yapan bir patron olmak" ister misiniz? Daha da önemlisi, 365 günde 50 anlaşma yapmak ister misiniz?

Emlak koçu Ella Blaine, Emlakçılar Konferansındaki web seminerinde yılda 50 anlaşmayı kapatma ve daha da ileri gitme hedefine nasıl ulaşılacağına dair önemli ipuçları veriyor.

Blaine, sahaya çıkmanın ve insanlarla tanışmanın önemini vurgulayarak, “Gizli emlakçı olamazsın; Gizli emlakçılar para almıyor,” dedi. Web seminerinde yaptığı konuşmada Blaine, emlakçının işlerini pazarlamak için her ay harcayabileceği yalnızca 100 doları olduğunu açıklıyor.

Blaine web seminerinde faydalı bilgiler paylaşmaya devam ederek, "Müşteri bulmanın en güvenilir yollarından biri, yılda 365 gün iki kişisel kart göndermektir - biri tanıdığınız potansiyel bir müşteriye, diğeri de tanımadığınız potansiyel bir müşteriye." 

"Bir emlakçının bildiği kişilere gönderilen kartlardan, 25'e 1 başarı oranı üretiyor. Bu, emlakçının tanıdığı insanlardan 14 anlaşma anlamına gelir. Emlakçının tanımadığı kişiler için 50'ye 1 başarı oranı daha düşüktür, ancak yine de bir yıl boyunca tahmini yedi anlaşma üretecektir. Bu pazarlamanın yıllık maliyetinin yaklaşık 475 dolar olduğu tahmin ediliyor."

Blaine ayrıca ücretsiz bir fincan kahve ve mahalle rehberi kitapçıkları dağıtılmasını tavsiye ediyor. 52 hafta boyunca haftada 10 kupa dağıtmanın tahmini 10 yeni anlaşma üreteceğini söylüyor. Kupa başına yaklaşık maliyeti 50 sent olan bu pazarlama yönteminde bir emlakçı yılda yaklaşık 260 dolar harcamış oluyor.

Blaine ayrıca şu tavsiyelerde bulunuyor:

  • Yapmayı sevdiğiniz etkinliklere dayalı olarak ayda bir kez ev satın alma etkinlikleri düzenleyin. Bu, şu anda en ucuz seçenek çünkü maliyeti sıfır. Amaç, her etkinlikten birinin sonunda anlaşma yapacak 10 alıcı elde etmektir. 
  • Bölgedeki gayrimenkul hakkında haftalık bir web semineri hazırlayın. Facebook gibi sosyal medya platformlarında VIP müşteriler gibi gayrimenkul konularında gruplar oluşturun; alıcılar yeni ev listesi; yerel işletmeyi desteklemek; mahallenize taşınmak; bölgenizdeki ev sahipleri; ve bölgenizdeki alım satım. Katılımcılara "Bu size ne kadara mal oluyor?" diye sordu Blaine, "Hiç bir şey. Bedava. Bazılarınızın o bedava şeylere alerjisi var." dedi.

Bu ipuçları, emlakçıların bu 50 anlaşma sayısına kadar ulaşmasını sağlıyor, ancak Blaine, müşteri adaylarına el yazısıyla yazılan notlar göndermenin, müşteri etkinlikleri düzenlemenin ve okul ve spor etkinliklerinde bir masa satın almanın da bir yılda 50 anlaşma yapma hedefinin ötesine geçmenin yolları olduğunu söylüyor.

DİĞER HABER
26 Temmuz 2022