"Tüm doğru malzemelere sahip olmakla her zaman iyi bir pasta yapılmaz." Emlak Broker
Brelion Yatırım, Bitcoin Aracılığıyla Fonları Gayrimenkul Sektörüne Adapte Etmeyi Amaçlıyor

Kapalı kapılar ardında günler, haftalar ve hatta aylar süren planların ardından ortaya çıkan projelerin hayata geçirilebilmesi için gereken en önemli faktör yatırımcıdır. Çok eskide kalan arsa sahiplerinin bir araya getirilip ardından bir müteahhit bulma sisteminin yerini, günümüzde büyük arazilere kurulacak dev yapıları ortaya çıkartan mimarlık ve müteahhitlik firmaları ile bu firmaların özgün fikirlerine yatırım yapacak ekonomik güce sahip uluslararası şirketler almaya başladı.

Brelion ise bu düşünceyi bir adım daha ileri taşıyarak, yatırımları hızlandırabilmek ve tek yatırımcı yerine binlerce yatırımcının katılımları ile projeleri gerçekleştirebilmek için Bitcoin ile dev bir anlaşma gerçekleştirdi. Yatırım kaynaklarının farklılaşması ve elinde küçük de olsa yatırım için nakit bulunan insanların kârlı projelere para aktarabilmelerini kolaylaştırmak için bir internet sitesi hazırlayan Brelion, burada yatırımcılara sunulan projelerin getireceği ortalama kâr marjını da net olarak belirtiyor.

Yatırımcılar, para transferi yapmak yerine sanal para olan Bitcoin’i tercih edebiliyorlar. Bankaların yüksek faizlerinden ve tek bir yatırımcının asık suratından kurtulmak isteyen proje uygulayıcıları için mükemmel bir fırsat sunan Brelion, düşük bütçeli yatırımcılar için de aynı derecede mükemmel bir fırsatı ortaya çıkarıyor.

Bitcoin’in Yatırımcılara ve Proje Sahiplerine Getirisi

Emlakbroker.com ekibi olarak Bitcoin’in gelecek yıllarda öneminin artacağına dair pek çok yazıyı hazırlamış olmaktan gururluyuz. Bunun en büyük göstergesi olan Brelion da Bitcoin’in öneminin artacağının en büyük göstergesi olarak öne çıkıyor. Bitcoin, borsa ve para manipülasyonlarından etkilenmeyen bir para birimi olmasının yanı sıra hiçbir devletin müdahalesine de imkân vermeyen yapısı ile güvenilirliğini arttırıyor.

Dolar ve Euro ile veyahut başka bir para birimi ile yapılan yatırımların bu para birimlerinin yükselişi ya da düşüşü ile getireceği zararlar göz ardı edilemez. İşte bu noktada gayrimenkul yatırımcıları ve proje uygulayıcıları için güvenli bir liman olan Bitcoin, Brelion tarafından tercih ediliyor.

Brelion’un kurucusu olan Vadim Kleyner proje ile ilgili yaptığı açıklamada, yatırıma katılan herkes için projelerin basit ve kârlı olmasının önemli olduğunun altını çizerken, pilot proje olarak ortaya koydukları bu atılımın Bitcoin ile birlikteliği güçlendireceğini ve daha büyük projeler ortaya çıkacağını da dile getirdi.

Brelion Güvenlik Açısından da Gerekli Önlemleri Alıyor

Brelion, Bilişim Teknolojileri ekibi ile site üzerinden gerçekleşebilecek güvenlik açıklarını gidermeyi ve yatırımcılar ile proje sahiplerinin herhangi bir zarara uğramasını engellemeyi başarıyor. Bu anlamda çok sayıda avukat ile birlikte çalışan ve Microsoft Azure Cloud tarafından geliştirilen SSL 256 bit sertifikasına sahip veri şifreleme güvenlik yazılımına sahip olan Brelion sitesi, ayrıca uyguladığı sıkı politikalar sayesinde kara para aklamasına da hiçbir şekilde imkân vermiyor.

Brelion’ın güvenilir yatırımcılarından biri olan Alex Gertsburg, bu sisteme olan güvenini şu cümleler ile ifade ediyor:

“Brelion’a yatırım yapmayı tercih ediyorum. Çünkü Brelion’un kurucularının iş modeline saygı duyuyorum. Onlar, yatırımcıların paralarını ortaya koymalarına aracılık ederken, aynı zamanda istikrarlı bir getiri sağlamalarına da vesile oluyor.”

DİĞER HABER
09 Ağustos 2016