"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Brokerınızın Size Söylemeye Tenezzül Etmeyeceği Ama Duymanız Gereken 5 Şey

Zorlu bir piyasada yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri, güçlü ve zayıf yönleriniz konusunda kendinize karşı dürüst olmamaktır. Bu makale, Brokerınızın muhtemelen size söylemeyecek kadar nazik davrandığını duymanız gerekebilecek beş şeyi paylaşıyor.

1.  Piyasa zorlaşıyor ama siz yumuşuyorsunuz

Yakın zamanda tarihsel olarak sıcak bir pazardan çıktık. Piyasa çok iyi olduğunda, çoğu zaman gerçekte olduğunuzdan daha iyi olduğunuza dair yanlış bir algıya kapılabilirsiniz.

Kariyerinizin başlarında size, iyi bir pazarın sizi olduğunuzdan daha iyi gösterebileceği, zorlu bir pazarın ise sizi olduğunuzdan daha kötü gösterebileceği öğretildi. Pandemi piyasası insanların çoğunluğunu olduğundan daha iyi gösterdi ve mevcut piyasa da bir o kadar insanı olduğundan daha kötü gösterecek. Önemli olan ikinci grupta olmamaktır.

Piyasanın değiştiğini, zorlaştığını kimse inkar edemez. Soru şu ki, gerçekten öyle mi? Bir şeylerin olmasını mı bekliyorsunuz yoksa onları gerçekleştiriyor musunuz? Piyasanın size verdiklerini kabul ediyor musunu?, yoksa işinizde sonuç almak için proaktif olarak mı çalışıyorsunuz?

Tipik olarak, bir şeylerin olmasını bekleyip hayatın size sunduklarını kabul ettiğinizde, aldığınız sonuçlar olabilecek en kötü sonuçlardan bazılarıdır. Ancak proaktif olduğunuzda, sizin koşullarınıza tepki vermek yerine dünya ve işiniz size tepki vermeye başlar.

İşlerin daha iyiye gideceği umuduyla yumuşak davranıp kıyıya çıkmanın zamanı değil. Şimdi, bir süredir yapmadığınız potansiyel müşteri aramalarını yapmanın zamanı geldi. Gelecekteki satışlar ve listelemeler için fırsatlar yaratacak Open House etkinliklerine ev sahipliği yapmanın şimdi tam zamanı. Artık bir coğrafi bölgeyi veya mahalleyi didik didik ederek başlamanın zamanı geldi.

Eski bir deyişin dediği gibi, işler zorlaştığında, zor olan da gider. 

2.  Başkalarını ve olayları suçluyorsunuz ama kusura bakmayın ama sorun sizsiniz

Şu anda zorlanıyorsanız, bu piyasanın kurbanı değilsiniz, kendi hareketsizliğinizin kurbanısınız. Zor zamanlarda birçok emlakçı, kendilerine yeterli destek sağlamadığı için brokerlarını suçlar ya da yetersiz sonuçlarını yüksek faiz oranlarına bağlar. "Komisyon oranım daha yüksek olsaydı veya piyasa daha iyi olsaydı, o zaman daha fazla işlem kapatırdım." gibi ifadeler kullanırlar.

Başka şeyleri ve başka insanları suçlamayı bırakın. İşlerinizin kişisel sorumluluğunu alın. Başarısızlığınızın nedeni o şeyler ve diğer insanlar değil, sorun: Sensin.

İşlerin sizin için daha iyi olamayacağını ya da belirli koşulların refaha giden yolunuzun daha pürüzsüz olmasına yardımcı olamayacağını söylemiyoruz, ancak deneyim sahibi kişilerin dediği gibi, kendi sorumluluklarını alan ve daha az şikayet eden insanların her zaman zirveye çıkar.

3.  Küçük oynuyorsunuz ve korkularınızla yüzleşmiyorsunuz

Korkunuzu aşıp ona göre hareket ederseniz işinizi ileriye taşıyacağını bildiğiniz şeyden korkuyor musunuz? Hayatta istediğiniz her şeyin korkularınızın diğer tarafında olduğu sözünü neredeyse herkes duymuştur. Ama buna inanıyor musun ve korkularınla ​​yüzleştin mi?

Videoda nasıl göründüğünüz konusunda kendinize güvenmediğiniz için video içeriği üretmekten geri mi kaldınız? Tahmin edin, herkes videoda nasıl göründükleri konusunda güvensizdir, ancak başarılı emlakçılar  bu korkuyu aşıp yine de videoları çekiyorlar.

İşiniz hakkında sosyal medyada daha fazla paylaşım yapmaya başlarsanız bazı insanların sizi nasıl algılayacağından endişeleniyor musunuz? Siz içeriği yine de yayınlayın. Bir potansiyel müşteriyi telefonla aradığınızda sinirlenip size kaba bir şey söyleyebileceğinden mi endişeleniyorsunuz? Yine de onları aramalısınız.

Küçük oynamayı bırakmanın zamanı geldi. Korkularınızla yüzleşin ve kurmayı hayal ettiğiniz kariyeri kurun.

4.  Zorluklara yanlış tepki veriyorsunuz

Gerçekten başarılı insanlar, zorlukların en büyük fırsat olduğunu bilirler. İşlem zorlaştığında nasıl tepki veriyorsunuz? Durumu sakinleştiriyor musunuz yoksa olumsuz duyguların alevlerini mi körüklüyorsunuz?

Alıcınız birden fazla evi kaçırdığında ve istedikleri ev ilanda bulunamadığında, mükemmel evlerinin ilan sitelerinde görünmesini mi umuyorsunuz yoksa alıcınızın istediği gibi evlerin ev sahiplerini arayarak pazarda olmayan bir fırsat bulmaya mı çalışıyorsunuz?

İlişkiler zor zamanlarda kurulur ve bu bir ilişki işidir. Zorlu durumlarda profesyonel ve duygusuz tavsiyeler verdiğinizde, tekrarlayan müşteriler ve referanslar için tohumları ekersiniz. Zorluklarla doğru şekilde başa çıkma yeteneğinizin, şu anki ve gelecekteki başarınızın anahtarı olduğunu unutmayın.

5.  Aynı şeyleri yapmaya devam edip farklı sonuçlar beklemek deliliktir

2024’te neyi farklı yapmayı planlıyorsunuz? Eğer değişmezseniz bir şeylerin değişmesini bekleyemezsiniz, bu yüzden şimdi kendinize ayar çekme ve doğru yolu izleme zamanıdır. İşinizde yaptığınız tüm faaliyetlerin sonuç üretip üretmediğini veya zamanınızı boşa mı harcadığını görmek için bir liste yaparak işe başlayın. Tespit ettiğiniz üretken olmayan faaliyetleri derhal ortadan kaldırın.

Daha sonra yılın ilk çeyreğinde proaktif olarak birden fazla yeni stratejiyi test etmeye başlayın. Çeyreğin sonunda, hangi faaliyetlerin en iyi sonuçları ürettiğine karar verin ve bu baharda tüm faaliyetlerinize devam edin.

Faaliyetlerinizi değiştirmek iyidir ancak faaliyet düzeyinizi değiştirmek de çok büyük bir fark yaratacaktır. Şimdiye kadar çalıştığınızdan daha fazla çalışmaya söz verin. Momentum, kitlesel eylem yoluyla oluşturulur ve şimdi momentum oluşturmanın zamanıdır. Farklı şeyler yapmak size farklı sonuçlar getirecektir.

Peki bu bilgiyle ne yapacaksınız? Bu yazının biraz sert olduğunu düşünüp işlerin düzelmesini mi bekleyeceksiniz? Yoksa kendi başarınızın sorumluluğunu alıp, hak ettiğiniz işe ulaşmanızı sağlayacak değişiklikler yapmaya mı başlayacaksınız?

Birisi 2024'te şimdiye kadarki en iyi yılını geçirecek. Bu danışman neden sen olmasın?

DİĞER HABER
28 Haziran 2024