"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Bu İpucu, Barbara Corcoran'ın Ev Alırken En İyi Tavsiyesidir

Barbara Corcoran, Shark Tank adlı hit şovda bir köpekbalığı ve emlak şirketi olan The Corcoran Group'un kurucusudur. Sadece bu değil, daha önceki yazılarımızda Corcoran'ın başarılarını ve yetenekli bir emlak girişimcisi olduğunu paylaşmıştık.

Deneyimlerine ve sektörel bilgilerine dayanarak, kendi mülkünüz için pazardaysanız, bir ev satın alma konusundaki tavsiyesini dinlemek isteyebilirsiniz.

Corcoran, her olası ev sahibinin mülk satın almaya başlamadan veya bir teklifte bulunmadan önce ciddi olarak düşünmesi gereken özel bir tavsiye veriyor.

Ev alıcıları konuma odaklanmalı

Corcoran, envanterin kısıtlı olduğu ve fiyatların yükseldiği olağandışı bir emlak piyasasıyla başa çıkmakta olan ev sahiplerine sağlam bir öneride bulunuyor.

Corcoran, "Konum, konum, konum. Konum her zaman normal bir pazardadır. Odaklanmanızı daha iyi konuma ve daha küçük eve verin."

Çoğu insan bir ev satın alırken ödün vermek zorunda kalır. Örneğin, bütçeniz sınırsız değilse, ideal olmayan bir yerde daha büyük veya daha yeni bir ev satın almak veya daha iyi bir mahallede daha küçük veya daha eski bir ev satın almak arasında seçim yapmanız gerekebilir.

Bu seçimle karşı karşıya kaldıklarında, Corcoran ev alıcılarını evin konumuna öncelik vermeye çağırıyor, bu, mülkün kendisinde hayal ettikleri her şeye sahip olamamak anlamına gelse bile. Bu gerçekten ev alıcıları için sağlam bir tavsiye.

Barbara Corcoran Was Almost Rejected From 'Shark Tank'

Corcoran'ın tavsiyesi neden bu kadar önemli?

Bir evle ilgili çoğu şey zamanla değiştirilebilir. Örneğin, eski armatürleri yükseltebilir veya gerekirse daha küçük bir eve daha fazla alan ekleyebilirsiniz. Ancak mülkün bulunduğu yeri değiştiremezsiniz. Ve konum uygun değilse - belki de daha uzun bir yolculuk gerektirdiğinden veya herhangi bir restorana veya mağazaya yakın olmadığı için - kararınızdan her gün pişmanlık duyabilirsiniz.

Lokasyona odaklanmayı haklı çıkaran sadece evle ilgili kişisel mutluluğunuz değildir. Arzu edilen bir bölgede satın alırsanız, mülkün değerini koruma olasılığı, kimsenin yaşamak istemediği bir yerde bir ev satın almanıza kıyasla çok daha olasıdır. Ve bu önemlidir, çünkü evinizin değerinin sabit kalmak veya düşmek yerine yükselmesini istersiniz, bu da sizi kredinizle su altında kalma riskine sokar.

Daha fazla insanın birinci sınıf bir yerde yaşamayı arzulayacağı anlaşılıyor, bu nedenle iyi yerlerdeki evlere her zaman kötü olanlardan daha fazla talep olması gerekir. Bu, mülkünüzün değer kazanmasına yardımcı olur ve gerekirse satmanızı kolaylaştırır. Konumdan feragat eder ve her şeyden uzakta veya kötü bir okul bölgesinde bulunan bir mülkü seçerseniz, gelecekteki tüm alıcılar bu ciddi ve çözülemez olumsuzlukları dikkate alabilir ve bu da, onu listelemeye karar verirseniz, potansiyel olarak eve daha az ilgi göstermesine neden olabilir. 

Corcoran'ın tavsiyesi yeni değil. Emlakçılar uzun zamandır alıcılara en iyi mahalledeki en kötü evi satın almalarını tavsiye ediyor veya "konum, konum, konum" ile ilgili bir mantrayı tekrarlıyor. Ancak günümüzün ev alıcılarının rekabetçi pazarlarda bu temel kuralı gözden kaçırmamaları ve evin diğer özelliklerinden ödün vermek anlamına gelse bile emlak aramalarını arzu edilen mahallelere odakladıklarından emin olmaları önemlidir.

DİĞER HABER
26 Ocak 2022