"Tüm doğru malzemelere sahip olmakla her zaman iyi bir pasta yapılmaz." Emlak Broker
Büyük Boykot Başladı: Tüm Türkiye'de İnşaat Faaliyetleri 24 Eylüle Kadar Durduruldu

Müteahhitler, çimento fiyatlarındaki artış nedeniyle aldıkları boykot kararını uygulamaya başladı. Türkiye'deki inşaatlar bugünden itibaren 24 Eylül'e kadar durduruldu. 

İNŞAAT Müteahhitleri Konfederasyonu'ndan ( İMKON) yapılan açıklamada, "Çimento sektöründe fahiş oranlara varan zamlar, sektör ve kamu adına artık kabul edilemez seviyeye ulaşmıştır" denildi. Konfederasyon, Ticaret Bakanlığı ile yapılan görüşmelerden olumlu bir netice alamadı.

İMKON'un konuyla ilgili yazılı açıklaması şu şekilde; "Çimento sektörünün fahiş zamları geri çekmesi yolunda verdiğimiz mücadeleye yeni zamlarla karşılık verilmiş, Türkiye inşaat sektörüne iş bırakma ve boykot dışında seçenek bırakmamıştır. Bizler de çimento sektörünün haksız ve fahiş fiyat artışlarına sessiz kalmayarak inşaatlarımızı 24 Eylül'e kadar durduruyoruz. Türkiye inşaat sektörü Türkiye ekonomisinin taşıyıcı lokomotifidir, bu zamana kadar haklı çağrımıza yeteri kadar kulak vermediniz, Türkiye inşaat sektörünün haklı talepleri karşılık buluncaya kadar demokratik şartlarda, boykot kararımız sonuç alıncaya kadar yenilenerek devam edecektir."

Gayrimenkul piyasası boykot tarihinin uzaması durumunda nasıl bir seyir izleyecek yakından takip ederek sizlerle paylaşacağız.

 

DİĞER HABER
10 Eylül 2021