“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
CampaignTester: Emlak Video Reklamlarınızı Ölçmenin En iyi Yolu Duygusal Tepkiler Olabilir

Yapay zeka teknolojisi geliştikçe, pazarlamacıların kampanyalarını optimize etmelerine yardımcı olmak için giderek daha gelişmiş ve spesifik veri türlerine ihtiyaç duyuyor. Kitlenizin reklam videonuzu baştan sona izleyip izlemediğini, yeniden yayınlayıp yayınlamadığını veya bağlantınıza tıklayıp tıklamadığını izlemek yeterince kolay olsa da, en son teknoloji, kitlenizin ne düşündüğü ve ne hissettiği hakkında size daha da derin bir fikir verebilir.

Şirketlerin siyasi kampanyalara yardımcı olmayı hedefleyen CampaignTester adlı şirket “mobil odak grup platformunu” yayınladı. Bu platform size temel verilerden daha fazlasını sunuyor. Bir izleyicinin telefon veya tablet kamerasını, yalnızca etkileşimi değil, yani kişinin gerçekten ses açıkken ekrana bakıp bakmadığını değil, aynı zamanda izleyicinin videonun her saniyesine verdiği duygusal tepkiyi de ölçmek için kullanıyor.

CampaignTester, sekiz duyguyu tanımlamak için izleyicinin yüzündeki mikro hareketleri ölçebilen, duygu trak adı verilen bir yapay zeka teknolojisi kullanıyor: Mutluluk, şaşkınlık, üzüntü, kafa karışıklığı, korku, iğrenme, öfke ve ayrıca basitçe "tarafsız". Uygulama daha sonra duygu ve etkileşim verilerini uygulamanın kontrol panelindeki bir raporda birleştiriyor ve videonun her bölümü boyunca etkileşimi ve duyguyu ölçen bir grafik gösteriyor.

CampaignTester, bu hafta siyasi kampanyacılara sunulurken, her türlü emlak pazarlama kampanyası için açıkça faydalı olacaktır. COO Bill Lickson, “CampaignTester sadece politik pazarlama girişimleri için değil. Film yapımcılarından, plak şirketlerinden, reklam ajanslarından, ünlü influencerlardan ve bu benzersiz verileri iş zekalarına eklemek isteyen çeşitli sektörlerden şirketlerden yoğun ilgi gördük” dedi.

Aslında, herhangi bir emlak ofisi veya danışman, pazarlama kampanyalarınız hakkında veri toplamak için CampaignTester'ı kullanmak için kaydolabilir. Uygulamayı kullanmak için video yüklemeniz ve onları kimin izleyeceğini belirlemeniz gerekiyor. Bu verilere erişebilmeniz için öncelikle İzleyicilerin "açıklama ve gizlilik ilkeleri"ni kabul etmesi gerekiyor. CampaignTester'ı kullanan çoğu şirket, hediye kartları gibi avantajlar sunarak izleyici kampanyasına çekmeye çalışıyor.

CampaignTester, verilerinin toplanmasını gerçekten kabul eden ve ince baskıları okuyarak buna kanmayan izleyicilerden veri toplamak için harika bir yol.

CampaignTester'ı kullanma fiyatlandırması, videonun uzunluğuna ve görüntülemek istediğiniz kişi sayısına göre değişiyor.

İzleyicilerin duygusal tepkileriyle ilgili veriler olmadan, nedenini tam olarak anlamadan bir reklam kampanyası başarısız olabilir. Ancak izleyicilerin yüzleri, videonuzun onları şaşırttığını veya sinirlendirdiğini ortaya çıkarırsa, onu iyileştirmek için değişiklikler yapabilirsiniz.

Derinlemesine bir odak grubu dışında, bu, insanların video tabanlı emlak pazarlamanızın içeriğine gerçekte nasıl tepki verdiğini ölçmenin en iyi yollarından biri olabilir.

DİĞER HABER
06 Eylül 2022