"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
CEDIA ve Coldwell Banker İşbirliği: Akıllı Ev Teknolojisi Eğitimi

Deprem ve yangınlarla yerle bir olan San Fransisco’da 1906 yılında faaliyete başlayan Coldwell Banker, hızlı adımlarla dev bir emlak şirketine dönüştü. Önce Amerika içerisindeki yatırımlarını arttıran şirket, ardından yurtdışındaki ilk ofisini Toronto’da açtı. Coldwell Banker, günümüzde 43 farklı ülkede çalışan 3 binin üzerinde ofisin sahibi durumunda.

Gayrimenkul sektörünün devleri arasında yer alan ve birçok ilke imza atan Coldwell Banker, akıllı ev teknolojisini yapılarında kullanabilmek için CEDIA ile hayati bir ortaklığı gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Coldwell Banker Üniversitesi’ndeki uzmanların vereceği dersler, sadece Coldwell Banker bünyesinde görev yapan ya da onlara bağlı çalışan franchising firma yetkililerine özel olacak. Akıllı ev teknolojisi konusunda verilen eğitimin amacı, Coldwell Banker bünyesinde çalışanların bu konuda sertifika sahibi olmasını sağlamak.

Bu konuda basına açıklamalarda bulunan Coldwell Banker’ın başkanı ve CEO’su Budge Huskey, merak edilenleri cevaplıyor:

Sektörümüzde yenilik olarak kabul edilen bu alana yatırım yapmamızın nedeni, Amerikalıların yüzde 50’sinin evlerinde öncelikle kolay kullanılabilir, güvenli ve rahat bir sistem istemeleri. Biz de bunu sağlayabilmek için bize bağlı acenta yetkililerinin akıllı ev teknolojisi hakkında uzman olması ve tam bilgiyle donatılması için bu eğitimleri düzenliyoruz. Bu eğitimin sonunda gayrimenkul satıcılarının akıllı ev konusunda tam donanımlı olmaları, alıcı karşısında tüm sorulara cevap verebilmeleri bizim için hayati önem taşıyor. Eğer bu akıllı ürünler alıcıya tam anlamıyla anlatılamazsa ortaya çıkan ürün fiyasko haline dönecektir. Tüm tedbirlerimizi bunun olmaması için alıyoruz.

CEDIA’nın CEO’su Vin Bruno ise ortaya çıkardıkları bu muazzam sistemin kullanımı hakkında önemli bilgiler veriyor:

Akıllı ev teknolojisini kullanırken gerekli olan tasarım ve kurulum aşamalarında başarılı olmak için gayrimenkul yatırımları olan büyük bir emlak firması ile anlaşmamız gerekiyordu. Piyasanın en büyük yatırımcılarından olan Coldwell Banker ile bu anlamda güçlerimizi birleştirdik. Coldwell Banker acentaları için verilecek bu eğitim, onların akıllı ev teknolojisinin iç yüzünü kavramaları açısından büyük bir avantaj olacak. Bu sayede sistemi kullanıcılara çok daha iyi anlatabilecekler.

Akıllı Ev Sistemi CEDIA

CEDIA, bünyesinde tasarım, imalat ve akıllı ev teknolojisi alanlarında hizmet veren 3700’den fazla üye şirketi barındıran uluslararası bir ticari kuruluş. Bu alanlarda kendisine üye olan şirketlere sertifikalı eğitimler sunan CEDIA, sektördeki alıcı ve satıcıların bilinçlendirilmesini hedefliyor. Her yıl CEDIA’nın düzenlediği sertifikalı eğitimler sayesinde, çok sayıda gayrimenkul yatırımcısı yeni teknoloji çözümleri hakkında daha fazla bilgi ediniyor.

CEDIA akıllı ev teknolojileri ile ne gibi kolaylıklar sağlıyor?

-Eve girmeden önce klimayı çalıştırma

-Gün içerisinde vücut sıcaklığına göre sıcaklık ayarlama

-Hava karardığında perdeleri kapama

-Ev içindeki başka bir odaya geçince aydınlatmayı çalıştırma

DİĞER HABER
27 Mayıs 2016