"Tüm doğru malzemelere sahip olmakla her zaman iyi bir pasta yapılmaz." Emlak Broker
Century 21, Yeni Reklam Kampanyasını Duyurdu: ‘Not An App’

Century 21’in son yaptığı çalışmaya göre, Y kuşağına ait alıcıların yüzde 92’si, emlak profesyonelleri ile çalışmaya karar vermeden önce onları tanımaya oldukça önem veriyor ve bu kuşakta yer alan her 10 alıcıdan 9’u, kendi yaşıtlarının bu alanda yaşadığı deneyime mutlaka bakıyor.

Bu bilgiyi, Golden Globe gecesi başlatılan yeni reklam kampanyasının organizatörü ve Century 21 şirketinin Pazarlama Kurulu Başkanı Cara Whitley tarafından verildi.

Not An App ismi verilen bu reklam kampanyası, bir uygulamanın veya web sitesinin bir emlak profesyonelinin yaptığı her şeyi yapamayacağını vurguluyor. Örneğin gece görüşmelerini cevaplamak, ev turları düzenlemek ve her yönü ile olağanüstü bir müşteri hizmeti sunmak gibi…

Whitley, her yıl insanların yerine geçmek üzere üretilen bir takım teknolojik yeniliklerin tanıtıldığı CES organizasyonunun ardından böyle bir reklam kampanyasını duyurmanın çok uygun olduğunu belirtiyor.

Century 21’in basın açıklamasında ise şu cümlelere yer veriliyor:

Reklam kampanyası, bir ev satın alırken veya satarken insan etkileşiminin gücünü değiştirebilecek herhangi bir teknolojinin (bir robotun bile) olmadığı mesajını veriyor.

Ancak yine de Whitley dijital devrimi kucaklamanın önemini vurgulamaktan da geri kalmıyor. İnsanların alış ve satış deneyimlerinin özünde mutlaka teknolojik araçların yer aldığını itiraf ediyor.

Aslında buradaki ironi, dijital devrimin insan bilgisinin önemini ortaya çıkardığı ve deneyimin paylaşılmasını sağladığıdır.

Teknoloji sürekli gelişiyor ve biz onunla birlikteyiz. Sektör üyeleri ile iletişime geçerek kendinize bir ağ kurmak, ilişkileri geliştirmek, referanslar ile yeni işler kazanma ve rekabet içinde öne çıkma anlamında pazarı farklılaştıran ve son teknolojiyi sunan ürünler, peşimizi bırakmıyor.

Son olarak Whitley, milyonlarca farklı yaş aralığındaki herkesin aslında isteklerinin bir noktada buluşabildiğini söylüyor. Anneler, babalar, dedeler ve gençler, ev satın alırken benzer konular üzerine odaklanıyor.

Ev sahibi olmak isteyen 75 milyon insan ve ilerleyen yaş aralığındakiler, artan bir şekilde daha fazla ev sahibi olmak için istek duyuyorlar. En önemlisi ise önceki nesillerde olduğu gibi onlar da bir emlak profesyonelinden bilgi, beceri ve piyasa deneyimi bekliyorlar.

Century 21 Kimdir?

Amerika'da 1971 yılında kurulmuş olan Century 21 Emlak Bayilik Sistemi, dünyada kurumsal satışında lider ve aynı zamanda alanında dünyanın en yaygın ve tanınmış franchising markasıdır.

Kapsamlı eğitim, yönetim, iş idaresi ve pazarlama gibi konulardaki destekleriyle dünyada 78 ülkede, 6.900'ü aşkın bağımsız ofis ve 101.000 den fazla danışman kapasitesine sahiptir. E-pazarlama alanında lider olarak bilinmekte olup pek çok ödüle layık görülmüştür.

Century 21, 2014 yılında bağımsız araştırma şirketi tarafından yapılan çalışmaya göre yeniden dünyada en çok bilinen Emlak Bayilik Sistemi Markası seçilmiştir. Bu pozisyonunu 1999 yılından beri korumaktadır.

Century 21 Türkiye 2001 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir. 

DİĞER HABER
16 Ocak 2017