"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Charlie Uygulaması ile Tanışın: Müşterileriniz Hakkında Bilgi Edinmek Artık Çok Kolay

Yeni bir müşteri ile buluştuğunuzda karşınızdaki kişi hakkında daha fazla bilgi edinebilmeniz, onun kim olduğunu anlayabilmeniz, nelerden hoşlandığını öğrenmeniz çok güzel olmaz mıydı? Geliştirilen yeni uygulama, toplantılardan önce ya da müşteriniz ile buluşma öncesi müşteriniz hakkında bir sayfalık bilgi edinmenizi sağlıyor. Karşınızda müşterinin kim olduğunu, onun nelerden hoşlandığını, neleri tercih ettiğini ve ne tarz ilgileri olduğunu bilmek, satışta başarı elde etmenizi kolaylaştırır.  

Satış ve pazarlama alanında hedef kitlenin doğru bir biçimde seçilmesi ve müşteri odaklı hareket edilmesi önem arz ediyor. Doğru kişiye doğru sonuçlar sunduğunuz zaman satış anlamında çok daha başarılı bir performans sunmak mümkün. Bu noktada devreye giren müşteri bilgisi ise herşeyden önemlidir. Nitekim geliştirilen Charlie adındaki yeni uygulama, tam da bu noktaya parmak basıyor.

Zaman kazanın

Charlie uygulaması, kişilerin müşterileri hakkında gün içerisinde yaptıkları 60 Google aramasını ortadan kaldırarak onlara 30 dakikadan fazla bir zaman tasarrufu sunuyor.

İnternet sitesi üzerinden ya da App Store aracılığıyla yüklenebilen Charlie, hızlıca ayarlanarak kullanıma hazır hale geliyor. Google Takvim ile senkronize bir şekilde çalışan uygulama, ilerleyen süreçlerde Outlook desteğine de kavuşacak. Facebook, LinkedIn, Twitter ve Google News gibi 100.000’den fazla kaynaktan bilgi toplayarak filtreleme yapan uygulama, ayrıca şirketlerin gerçekleştirdikleri çalışmaları da öğrenmeyi kolaylaştırıyor.

Konu hakkında konuşan Charlie CEO’su ve kurucularından Aaron Frazin, “Son dakika bir haber gibi şirketteki herhangi bir şey ya da birinin bahsettiği bir haber, Charlie’nin öne çıkanlar bölümünde gösterilir.” açıklamasını yaptı. Frazin, “Binlerce tweet göstermek yerine uygulama, karşı tarafın video oyunlarından ve golf hakkında konuşmaktan çok hoşlandıklarını söyler.” sözlerini de açıklamalarına ekledi.

Charlie neler yapabilir?

Uygulama, aslında Frazin’in lisans öğrencisiyken iş fuarlarına hazırlanmasıyla ortaya çıktı. Mashable’a konuşan Frazin, “Indiana Üniversitesi’ndeki her kariyer fuarı ve iş görüşmesinden önce her zaman toplantı yaptığım kişileri araştırdım.” “Bu araştırma için her seferinde saatlerimi harcıyordum. Sonra düşündüğümü hatırlıyorum, bunu benim için yapabilecek bir uygulama neden olmasın? Ki yoktu. İşte o an, Charlie başlamıştı.”

Çok fazla bilgiyle toplanmış bir rapor yerine bu uygulama size tek sayfalık bir doküman sunuyor. Gerekli bilgiler ile hazırlanmış olan bu tek sayfa, şirketin ya da karşınızdaki kişinin arama algoritmalarından yola çıkarak notlar halinde bilgilerini sunuyor.

En önemlisi Charlie’nin herhangi bir şekilde Dark Web gibi yerlere başvurmaması. İnternette kolayca bulunabilen bilgileri kullanan uygulama, belki de saatlerinizi harcayacağınız bir aramanın kolayca yapılmasını sağlıyor.

Arama ve bilgi toplamaya zamanı olmayan emlak danışmanları için bu ağır yükü ortadan kaldıran Charlie, etkili bir şekilde arama yapamamak ve kısıtlı zaman gibi bahaneleri dahi yok ediyor.

DİĞER HABER
04 Kasım 2017