"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Çin’in Devleri Juwai ve Tencent, Yeni Bir Emlak Pazarı Yaratmak İçin Bir Araya Geldi

Çin, her alanda etkinliğini arttırmaya çalıştığı gibi bu artışı emlak sektöründe de gösteriyor. Çin’in en büyük internet şirketi olan Juwai, bir gayrimenkul girişimi ile ortaklık kurarak tüm dünyaya teknoloji ile emlak sektörünün bir araya getirilebileceğinin bir örneği oldu.

Geçtiğimiz yıl, Sotheby’s International Realty ve Builders Digital Experience gibi emlak şirketleri ile ortaklık kuran Juwai, Çinli alıcılar için 1 numaralı kaynak olma yolunda ilerliyor. Son olarak geçtiğimiz ay içerisinde Juwai, listesine bir başka ortak daha ekledi: Tencent.

Tencent; WhatsApp, Facebook, Spotify, Kindle ve Apple Pay sürümlerine ev sahipliği yapan Çin’in en büyük internet şirketlerinden birisi. Juwai ve Tencent, Tencent’in her yıl Pekin’de düzenlediği Emlak Zirvesi’nde yeni bir küresel gayrimenkul pazarı başlattığını duyurdu.

Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’nın diğer geri kalan alanlarından gelen listelerin bulunacağı bu emlak pazarı, 800 milyondan fazla kullanıcının ve 20 milyondan fazla günlük haberin bulunacağı bir emlak platformu olarak Tencent QQ üzerinde mevcut olacak.

Platforma ev sahipliği yapacak olan Tencent, çeşitli hizmetleri ve platformları bu sistem üzerinden sunacak. Juwai’nin ekibi ise bu pazardaki soruşturmaları ele alarak bilgi kaynağı rolünü üstelenecek ve alıcı-satıcılar ile bağlantı kuracak.

Tencent Genel Müdürü Yu Kai’nin yaptığı basın açıklamasında söylediği cümleler, bu ortaklığın önemini vurguluyor:

Juwai.com, şu an gayrimenkul teklifimizin önemli bir parçası. Juwai.com’un uluslararası mülk içeriği, Tencent’in kullanıcıları için son derece uygun. Onlarla yaptığımız işbirliği sayesinde Çinli tüketicilere bilinçli yatırım kararları verme yetkisi verilecek.

2015 yılında yabancı konut ve ticari emlak sektöründe 80 milyar dolar değerinde Çinli yatırımcının harcama yaptığını belirten Juwai.com’un CEO’su Charles Pittar ise konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

Son 5 yıl içinde Çinli tüketiciler, uluslararası emlak piyasasında neredeyse yok durumunda iken şimdi her ülkede ve her kıtada 1 numaralı alıcı durumundalar. Bu sonuç, uluslararası yatırımlarını bilinçli bir şekilde yapmak isteyen Çinli tüketiciler için harikadır. Ayrıca Çin’e geniş ve düşünülmüş bir şekilde eriştiklerinden emin olmak isteyen uluslararası müşterilerimiz için de iyi bir gelişme.

DİĞER HABER
12 Ocak 2017