"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Coldwell Banker, Amazon'un Alexa'sı Aracılığıyla Sektör Haberleri Sunuyor

Hızla gelişen teknoloji gayrimenkul piyasasını da içine aldı. Buna rağmen yoğun bilgi ve haber akışını takip etmekse oldukça zorlaştı. Coldwell Banker bunun için müşterilerini memnun edecek bir hamle yaptı. Coldwell Banker  Amazon'un sesle aktive edilmiş asistanı Alexa'yı kullanarak takipçilerine haber akışı sağlamaya başladı. 

Amazon Echo ve Echo Dot gibi Alexa uyumlu cihazlarla kullanılabilen yeni uygulamanın adı "Coldwell Banker Gen Blue News Skill". Gayrimenkul alanına yönelik olan uygulamayı herkes takip edebiliyor. Tek yapılması gerekense uygulamayı Alexa Skills mağazasındaki "İşletme ve Finans" bölümünden Alexa mobil uygulamasına indirmek. 

Uygulamayı indiren kullanıcıların "Alexa, open Gen Blue News" komutunu vermeleri gerekiyor ve cihazları haftalık 90 saniyelik olan piyasa haberi sunuyor. "Hareket halindeyken haberi tüketen teknoloji meraklısı danışmanlar ve brokerlar"'ın hedef kitleye oturtulduğu uygulamada takipçiler, bir bölümde adı geçen konular hakkında Alexa uygulaması aracılığıyla daha fazla bilgi edinebiliyorlar.

Coldwell Banker, örneğin, bir bölüm yeni bir tüketici anketinden bahsediyorsa, Alexa uygulamasında bulunan bölüm özetinin anketin tamamına bir bağlantı sağlayacağını belirtiyor.

Coldwell Banker şirketinden yapılan açıklamada, "Ofisler yeni bir piyasa raporundan ya da en yeni teknoloji ürünü bir ajanstan nasıl yol gösterileceğine ilişkin bilgiler almak, akıllı ev ürün kullanımını genişletmek ve eğlencenin ilerisinde kalmak için bu yeni uygulamayı kullanabilirler" denildi.

DİĞER HABER
02 Ağustos 2017