"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Coldwell Banker, Emlak Teknoloji Süiti ile Yepyeni Bir Çehre Kazandı

1906 yılından beri emlak sektöründe hizmet veren Coldwell Banker, alıcılar ve satıcılar için neyin en iyi olduğunu en iyi bilen firmalardan birisi. Ancak onların son üç yıl içindeki yüksek başarılarının temelinde, büyük veri ve akıllı ev teknolojisine yönelik yaptığı çalışmalar yatıyor.

Emlak firmalarının müşterileri ile birlikte hareket ettiğinde en iyi sonuçları alacağının farkında olan Coldwell Banker yöneticileri, dijital olarak yönlendirilen dünyamızda bunun teknoloji yoluyla sağlanabileceğini keşfettiler. Ve bu bilinçle hareket ederek emlak dünyasında öne çıkacak üç farklı teknoloji geliştirdiler.

İşte Coldwell Banker’ın duyurduğu ve Real Advantages başlığı altında sunduğu üç emlak teknolojisi…

Smart Home Staging Kit

Yakın tarihlerde yapılan bir Coldwell Banker anketinin sonucuna göre firmaya bağlı satış ortakları, ev alıcılarının yüzde 79 oranında akıllı ev teknolojisi ile ilgilendiği ortaya çıktı. ColdwellBanker.com’da “akıllı ev” olarak işaretlenmiş olan evler, site ortalamasından iki kat daha fazla dönüşüm aldığını fark ettiler. Bu veriler ışığında harekete geçmeleri gerektiğini fark eden Coldwell Banker, Akıllı Ev sertifikalı ilk gayrimenkul markaları arasına girmeyi başardı ve kendi akıllı ev kitini oluşturdu. Bu akıllı ev kiti içerisinde sıcaklık, güvenlik ve aydınlatma kategorilerinde otomatik yönetmek mümkün.

CBx

Coldwell Banker’ın ikinci başvurduğu teknoloji “büyük veri” oldu. Bir evin satılmasını kolaylaştırma anlamında büyük veriden yararlanmanın neler getireceğini keşfeden Coldwell Banker, tüm satış ortakları için alıcılara sunabilecekleri bir uygulama oluşturdu. Bu uygulama bir ev için doğru fiyatı belirtirken söz konusu olan mahalle hakkında bilgiler sunabiliyor ve böylece alıcılara daha hızlı bilgi akışı yapmalarına yardımcı oluyor.

CB ZAP

ZAP platformu, Coldwell Banker’ın alıcı müşterilere daha kaliteli bir hizmet sunabilmek için üretildi. Bu platformda listelenmiş satılık evlerin satışa ne kadar hazır olduğu bilgisi yer alıyor. Doğrudan MLS ile bağlantılı olan ZAP platformu, her zaman için en güncel ev bilgilerine sahip oluyor. Böylece alıcılar tüm satılık evleri görebiliyor ve eve adım atmadan önce ev hakkında bir ön fikir edinebiliyor.

 

DİĞER HABER
16 Mayıs 2017