"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Coldwell Banker Yeni Amazon Alexa Özelliğini Kullanıcılara Sundu

Amazon Alexa kullanıcıları, artık Coldwell Banker’da haftanın öne çıkan satılık listesi hakkında bir dakikalık açıklama metnini dinleyebilecek ve ardından bir ev satın almak hakkında daha fazla bilgi alabilmek için kendilerine en yakın Coldwell Banker ofisine bağlanabilecekler.

Pazarlama Başkan Yardımcısı David Marine’in basın toplantısında yaptığı açıklamaya göre, akıllı ev alanında emlak lideri olmayı hedefleyen Coldwell Banker, ses kontrolü adı verilen kendi hedef kitlesi ve tüketiciler üzerinde etki bırakacak bir özellik üzerine yoğunlaştı. David Marine, Alexa’ya yerleştirilen bu özellik sayesinde şirket ile müşteriler arasındaki bağlantının daha sağlam bir zemine ulaşacağını ifade ediyor.

Geçtiğimiz gün kullanıcılara sunulan özellik ile birlikte ilk haftanın öne çıkan satılık listesi de belli oldu. Coldwell Banker’ın Beverley Hills’teki konut brokerı Jade Mills tarafından sunulan satılık ev 35 milyon dolar değerinde. Satıştaki mülkünün Alexa üzerinden haftanın evi olarak duyurulması hakkında konuşan Jade Mills şu yorumlarda bulunuyor:

Haftanın Evi özelliği, emlak profesyonellerine en önemli satılık mülkleri sergilemek için yeni ve modern bir yol sunuyor. Üstelik kullanıcılar yalnızca haftanın evinin özelliklerini duymakla kalmıyor, aynı zamanda Coldwell Banker ofislerine bağlanarak bizimle iletişime geçme aşamasında da kolaylık yaşıyorlar.

Coldwell Banker, yeni özelliğin piyasaya sunulmasının yanı sıra 2016 yılında piyasaya sürdüğü Akıllı Ev Gösterimi Kitine Echo Dot’u da ekledi. Bu akıllı ev kitinde Echo Dot’un yanı sıra Nest, August ve Lutron Caseta ürünleri de bulunuyor. Echo Dot’un Coldweel Banker’ın ağına girmesi ile birlikte Alexa’nın kolaylığı ve rahatlığı da daha fazla kişi tarafından tecrübe edileceği düşünülüyor.

Şirketin 2017 Akıllı Ev Piyasası Anketi sonuçlarının elde ettiği bulgular, Amerikalıların yüzde 72’sinin ses kontrolü içeren akıllı ev ürünlerini evlerinde tercih ettiklerini gösteriyor. Coldwell Banker, Alexa ile yaptığı işbirliği neticesinde bu oranın daha da artacağını öngörüyor.

DİĞER HABER
08 Haziran 2017