"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Coldwell Banker Yeni Reklam Kampanyası İçin Mavi Rengi Seçti

‘CES’i maviye çevir’ konseptiyle yola çıkan şirket, bunu resmileştirmek için 80 saniye uzunluğunda bir reklam videosu yayınladı. Firmanın pazarlamadan sorumlu ismi David Marine bu reklamın Coldwell Banker’ın dünya çapındaki 91 bin satış ortağını temsil ettiğini dile getirdi.

Reklamda ‘İsmi siz verirsiniz, mavi halleder. Gerçeğin evine hoşgeldiniz. Mavinin evine hoşgeldiniz’ sloganı kullanılırken, David Marine bu rengi seçerek şirketin uzun süredir devam eden marka ve kültür değerini yansıttıklarını dile getirdi. ‘Blue’ ismi daha önce firmanın Gen Blue Gives Back ve Generation Blue Experience gibi etkinliklerinde de kullanılmıştı.

Reklamda da görüldüğü üzere mavinin bütün pozitif tonları yansıtılıyor. Birçok ülkenin en sevdiği renk olarak mavi dikkat çekerken, okyanusun, şampiyona birincilerinin, çiçeklerin ve gökyüzünün rengi olarak da maviyi görüyoruz. Mavi, adeta başarının ve ferahlığın rengi olarak göze çarpıyor.

Şirketin pazarlama sorumlusu David Marine, bu rengin firmanın marka değerini ve kültürünü yansıtma yönünden kusursuz bir seçim olduğunu, insanların kendilerini neyle ilişkilendirdiğini düşündüklerini ve ardından bu renkle anlam kattıklarını dile getirdi. İlk gelen geri bildirimlerin de harika olduğunu belirten Marine, şirket olarak bu temayı ofislerde ve sosyal medyada arkalarına aldıklarını, yıl boyunca da ivme kazanarak ilerlemeyi planladıklarını ifade etti. 

Firmanın CEO’su ve başkanı ve Charlie Young da yayınladığı açıklamada ‘Mavi kampanyası markamızın, çalışanlarımızın ve ekibimizin gücünü temsil ediyor. Coldwell Banker, 111 yıldan fazla süredir lider gayrimenkul firması konumunda’ sözlerini kullandı.

DİĞER HABER
30 Ocak 2018