"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Converse ile iPhone’unuz Artık Gerçek Zamanlı Bir Çeviri ve Konuşma Cihazı

Dilini bilmediğiniz bir kişiye derdini anlatamamak oldukça can sıkıcı bir durum değil mi? Bu “dil bariyeri” olarak adlandırılan durumu yaşamış olmak için illa emlak sektöründe olmak gerekmiyor. Herkes günlük hayatında bunu yaşayabilir durumda. Yurtdışında bir yere tatile gittiğinizde, daha detaylı konuşmalar bir kenara tuvaletin nerede olduğunu sorarken bile ne acılar çekebilirsiniz.

Aynı dili konuşmadığınız biriyle iş yapmak da oldukça çetrefilli bir süreçtir, sürekli bir çevirmen aracılığıyla iletişim kurmanız gerekir ve bu durum konuşmanın değerini oldukça düşürür. İşte bugün sizlere tanıtacağımız teknolojinin son meyvelerinden olan Converse uygulaması hepimizi bu can sıkıcı dertten kurtarmak için geliştirilmiş.

Converse ilerde ihtiyacınız olursa diye konuşmalarınızın transcriptlerini çıkarıp sizle paylaşıyor

Aslında ilk bakışta uygulama ne kadar basit gözükse de, daha çok uzay filmlerinde uzun zamandır tanıklık ettiğimiz teknolojinin bir benzerinin sonunda gerçekleşmesi gibi. Karşınızdaki tamamen bilmediğiniz bir dilde konuşuyor ve ne konuşursa konuşsun birkaç saniye içerisinde ne söylediğini anlayabiliyorsunuz. Oldukça büyüleyici ve biraz daha geliştirildikten sonra birçok sektörde devasa bir etkiye sahip olacak bir uygulama.

 

Uygulamanın oldukça kullanıcı dostu olduğunu da belirtelim çünkü her şeyin hazır olması için birkaç dokunuşunuz yeterli oluyor. Karşınızdakinin ve sizin konuştuğunuz dilleri uygulamanın menüsünden seçip, telefonu ters çeviriyorsunuz ki ses dalgaları mikrofona daha rahat ve net ulaşsın. Ardından uygulama birkaç saniye içerisinde konuşmanızı algılayıp, istenilen dile çeviriyor. Sesi Siri ve Alexa’ya benzer bir yapay zekada çeviriyi sesli olarak karşı tarafa aktarıyor.

Diğer uygulamaların da kullandığı Makine Çevirisi teknolojisini kullanan iTranslate’in CEO’su Alexander Marktl’ın yaptığı açıklamaya göre, ne kadar arkaplan gürültüsü olursa olsun veya konuşan kişi ne kadar hızlı konuşursa konuşsun Converse konuşulan dili algılamada piyasadaki tüm uygulamalardan daha iyi.

 

Converse’ün başta turistik alanlar ve tatil bölgelerindeki gayrimenkul danışmanları olmak üzere emlak sektöründeki herkese çok faydalı bir uygulama olacağı şüphesiz. Alıcı veya satıcı müşteriniz hangi dili konuşursa konuşsun artık rahatlıkla iletişim kurabileceksiniz. Belli bir konuşma gerçekleştikten sonra uygulamadan transcriptinizi alıp, yapılan anlaşmanın koşullarını, varsa belirtilen özel durumlar gibi her şeyi daha sonrasında yazılı olarak inceleme ve analiz etme imkanına sahip olacağınız bir özelliği bulunuyor.

DİĞER HABER
16 Temmuz 2018