"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
COVID Sonrası Yeniden Yapılanma

Bir emlak şirketi olarak, belirsizlik içinde olduğumuz zamanlar oldu. Hem mevcut işimizde hem de geçmiş işlerimizde belirsizliğe ne sebep olursa olsun, yaptığımız en önemli şey bir strateji oluşturmaktı.

Bir strateji, neden burada olduğumuzu, neyi başarmak istediğimizi ve geleceğe nasıl odaklanabileceğimizi belirlememize yardımcı olur.

Ne zaman bir belirsizlik veya korku içinde olsak, tüm olası en kötü senaryolar karşısında kör olabiliriz. Emlak ekibimizi herhangi bir zor durumda fırsatlar etrafında hizalamayı seçebilirsek, olumsuza odaklanmayı bırakıp bunun yerine gelecekte nereye gittiğimizi ve birlikte nasıl güvenle ilerleyebileceğimizi görselleştirebiliriz.

What Coronavirus Taught Me About the Meaning of Home

Çoğu emlak profesyoneli içinde bulunduğumuz pandemi döneminin karmaşasına takılıp kalıyor ve ağaçlara bakmaktan ormanı göremiyor, odaklanmayı kaybediyor. Şu anda dünyada hangi senaryo oynanıyor olursa olsun, gideceğiniz yeri güvenle inşa etmeniz gerekiyor. Veriye dayalı risk, her emlak profesyoneli için rehber olacaktır.

Bu işin sizin için olduğunu, parayla ilgili olmadığını, ekstra bir iş olmadığını, hayatınızdaki bir amaç ve kaderinizde olduğuna inandığınız bir şey hakkında olduğunu bilmelisiniz. Bu zihniyet, kendinizi yorgun ve bitkin hissettiğinizde bile sizi geleceğe sürükleyecektir.

Bir emlak şirketinde çalkantılı zamanların iniş çıkışlarında rehberlik etmeye yardımcı olabilecek 1 numaralı ilke, çevik odaklanmadır.

Bu dönemde emlak ekiplerimize karşı hoşgörülü ve sıcak iletişim halinde olmalıyız. 

Ancak ekibimizi zor zamanlarda yönlendirmek ve yine de pazara değer katmak için en önemli şeylere aşırı derecede odaklanmamız gerekiyor. Gelecek belirsiz göründüğünde, aslında geleceği yaratmak için en iyi zamandır.

Will Omicron Infect the Housing Market? Or Is Real Estate Immune?

Winston Churchill bir keresinde, “Asla iyi bir krizi boşa harcama” demişti. Bunu kendimize göre uyarlıyoruz ve “Asla iyi bir fırtınayı boşa harcama” diyoruz.

Gerginlik odak yaratır ve hatta o gerginliğe sahip olduğunuz süreyi uzatmak isteyebilirsiniz. Gerginlikten yaratılan odak, herhangi bir emlak profesyoneli için çok değerlidir.

Bir emlak ekibini piyasanın sert dalgalarına karşı hazırlamak için en iyi zamanlardan biri, bu gerginliğe yaslanıp bu fırtınayı boşa harcamak yerine onu kullandığınızda ortaya çıkacaktır.

Gerilimi anlamak ve yönetmek, şimdiki sizden 10 kat daha iyi olmanızı sağlayacaktır.

Şimdi akıllı strateji için hazırlık zamanı... 

DİĞER HABER
18 Aralık 2021