"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Danışmanlık Kariyerine Yeni Başlayanlar İçin Etkinlik Pazarlaması

Henüz gayrimenkul sektöründe acemi olan firmanızla sunduğunuz hizmetleri duyurma ve yaymak için çabalıyorsanız, firma adınızı ve markanızı pazarlamanın en harika yolu etkinlik düzenlemektir. Etkinlik pazarlaması, potansiyel müşterilerin sizinle anlaşmak için cesaret bulmasını sağlamanın yanı sıra onlara neler teklif ettiğinizi göstermenizin de en kullanışlı yoludur. Buna ek olarak etkinlikler, müşterilerin yalnızca sizin hizmetlerinizle buluşmasını sağlamaz, aynı zamanda işin arka yüzünde de müşterilerle iletişimi koparmamanızı sağlar.

Markanızı Yukarı Taşıyın

Her emlak ofisinin en önemli parçasını, müşterilerine nasıl bir firma olduğunu tasvir eden markalaştırma stratejisi oluşturur. Markanız, hem göz alıcı hem de akılda kalıcı özelliklerine sahip olmalıdır. Marka girişiminde cansız veya gönülsüz davranırsanız, bu durum müşterilerinizin zihninde, işinizi istemeden yaptığınıza dair bir görüntü oluşturur. Oysa bu işte kendinizi geliştirmeye ne kadar açık ve hazır olduğunuzu hissettirirseniz, aynı tutku müşterilerinize de yansıyacaktır. Bu anlamda etkinlikler, bu isteği ve tutkuyu onlara yansıtmanız için en iyi pazarlama ve markalaştırma aracıdır.

Onlara kim olduğunuzu hatırlatın

Bir etkinlik sırasında emlak markanızın veya firma adınızın ön planda olmasına özen göstermelisiniz. Potansiyel alıcılar sizin hizmetlerinizi veya ürünlerinizi incelerken, kolay hatırlamak için onları bir marka ile veya firma adı ile ilişkilendirmeye ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle mümkünse düzenlediğiniz etkinlikte dağıtacağınız suların, kalemlerin veya sunduğunuz şey neyse onun üzerine emlak markanızın ismini yerleştirmeniz son derece etkili olacaktır.

Eğer etkinliğinizde görevli elemanlar bulunuyorsa onları da markanızla bütünleştirebilirsiniz. Örneğin gelen misafirleri karşılamakla görevli bir eleman varsa, elemanınızdan firmanızı tanıtan bir broşürü her misafire vermesini ve kibar bir şekilde onları yönlendirmesini isteyebilirsiniz. Her misafire birer kartvizit dağıtmak da etkili yöntemler arasındadır.

Misafirlerin bilgilerini daha kolay yoldan toplayın

Etkinlikler, potansiyel müşterilerin iletişim bilgilerini edinmeniz açısından son derece önemli alanlardır. Genelde bir etkinlikte katılımcı olan misafirlerin iletişim bilgilerini toplama aşamasına gelindiğinde, bir kağıt parçası ve bir kalem ile misafirlerden iletişim bilgilerini yazmaları istenir. Ancak bir kağıt parçasının yırtılmayacağı, kaybolmayacağı ya da bilgilerin yanlış yazılıp yazılmayacağından hiçbir zaman emin olamazsınız. Üstelik bu görünüm olarak da biraz sizi teknoloji yoksunu gibi gösterebilir.

Bunun yerine örneğin bir tablet kullanabilirsiniz. Tabletinizi misafirlerin elinde tek tek gezdirerek iletişim bilgilerini, ekranda açık olan Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM – Customer Relationship Management) arayüzüne girmelerini isteyebilirsiniz. Bu hem size daha profesyonel bir görünüm kazandırır, hem de yaşanacak olumsuzlukları en aza indirir.

Etkinliğinizi ve adınızı duyurmak için sosyal medyayı kullanın

Emlak Ofisleri için en değerli pazarlama araçlarından biri haline gelen sosyal medya, bazı firmalar tarafından neredeyse tek araç olarak bile kullanılabiliyor. Aktif bir sosyal medya hesabı bulundurmanız ve potansiyel müşterilerinizi bu hesaba yönlendirmeniz bu anlamda size çok şey katacaktır.

Size ve emlak firmanıza dair yenilikleri sosyal medya hesabı üzerinden takip eden müşterilerinize, düzenleyeceğiniz etkinlikleri de buradan duyurabilirsiniz. Size soru sormalarını sağlayabilir veya görüşlerini paylaşmalarını isteyerek onlarla etkileşime geçebilirsiniz.

Twitter veya Facebook üzerinden yaptığınız paylaşımlar, sizin sektörde ve iş alanınızda aktif olduğunuzu gösterir. Etkinliğinizi duyuracağınız bir fotoğrafı yayımlayarak potansiyel müşterilerinizi bu fotoğrafa etiketleyebilir ve onları etkinliğinizden haberdar edebilirsiniz.

DİĞER HABER
22 Mayıs 2024