"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Değerleme İşlemlerini Kolayca Yürütebileceğiniz Bir Yenilik: Appraisal Flow

Appraisal Flow, değerleme uzmanlarının değerleme işlerini kolaylaştırabilecek bir yenilik olarak karşımıza çıkıyor. Tamamen yenilikçi bir bakış açısı ile ortaya çıkmış olan bu araç, sipariş yönetimi, durum izleme ve eğilimleri raporlama gibi pek çok özelliğe sahip.

Appraisal Flow yapısını kullanmanın getirdiği en büyük fayda, her şeyin tek bir ortamda erişilebilir olması. Bir değerleme uzmanı için bunun anlamı, Excel iş günlüklerini, modası geçmiş hesaplama yazılımlarını veya kara tahta üzerinde yapılan planlamaları bir daha kullanmamaktır. Tüm bunlar yerine Appraisal Flow sayesinde merkezi bir yerden tüm değerleme işlerinizi yönetebilirsiniz. Bu yapı içerisinde iş günlükleri, merkezi gösterge paneli, müşteri veri tabanı ve daha fazlasına erişme imkânınız var.

Appraisal Flow’un bir diğer önemli faydası ise tüm cihazlar üzerinden ulaşılabiliyor olması. Ayrıca bu bir uygulama olmadığı için indirip yüklemenize de gerek olmuyor. Tamamen web tabanlı olan bu sisteme hesabınızla giriş yaparak kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, tablet, telefon ve her türlü cihaz üzerinden giriş yapabilir ve çalışabilirsiniz. Tüm ihtiyacınız olan bir internet bağlantısıdır.

Size aynı zamanda bir takvim çizelgesi de sunan bu yapı, görüşmelerinizi, müşteri ilişkilerinizi ve unutmamanız gereken bilgileri düzenli bir şekilde saklı tutma imkânı da sağlıyor. Bu yapı sayesinde bir sonraki çalışmanız için stres altına girmiyor, çalışmalarınızın son çeyrekte nasıl sonuçları verdiğini görebiliyor ve kimlerin size borçlu olduğunu veya hangi tekliflerden ne oranda kazandığınızı inceleyebiliyorsunuz.

Appraisal Flow’un kurucusu Chase Pursley, böyle bir yenilik getirme fikrinin nereden çıktığını kendi ağzından şöyle anlatıyor:

Yıllar önce küçük bir firmada mülklere değerleme uzmanı olarak çalışırken bazı raporlamaları ve çizelgeleri hazırlamak için Excel’i kullanıyordum. Ancak Excel’de hazırladığım tablolar ve veriler şiştikçe şişti ve takımdaki diğer elemanlar ile bu verileri paylaşma ve takip etme anlamında zorluklar yaşamaya başladım. Ardından bu anlamda bana kolaylık sağlayacak bir çözüm aramaya başladım.

Piyasada var olan pek çok yazılımı deneyerek çözüme ulaşmaya çalıştım. Ancak hiçbiri değerleme uzmanlarının yaptıkları işe özel veya tüm açılardan kolaylık sağlayan bir yapıya sahip değildi. Ardından bu alanda bir eksiklik olduğunu fark ederek, tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek bir uygulamayı kendimiz yapabileceğimizi düşündüm. Öncelikle kendi işimizde kullandığımız bu yapı, daha sonra tüm değerleme uzmanları tarafından kullanılabilecek son derece kullanışlı bir ara yüz haline geldi.

DİĞER HABER
23 Ağustos 2016