"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Değerleri Tanımlamak Emlak Markanızı Korur

Hiç bir emlakçı hakkında müşteri şikayeti aldınız mı? "Emlakçı dinlemiyor" veya "Emlakçı şirket standartlarınızı karşılamıyor" diyebilirler.

Kendinizi değil de faili suçluyorsanız, o zaman “direniş döngüsü” başlamıştır. Ve değişime karşı direnç, ayrılmaya, işten ayrılmaya, azgelişmişliğe, yanlış iletişime ve karşılanmayan hedeflere yol açar.

Direnç, emlak ofisinizdeki en maliyetli giderdir ve genellikle markanız tehlikeye girene kadar ortaya çıkmaz. Bir Emlak Broker olarak markanızın itibarı için direnç göstermeli ve emlak ofisinizin başarısı için sorumluluk almalısınız.

Markanızı korumak için doğru yönlendirme yapmalısınız. Bu, markanızı tanımlamakla ve inisiyatifinizi bağımsız danışmanlar için çok net hale getirmekle başlar.

Araştırmalar, değerlerin insanların eylemlerine rehberlik ettiğini gösteriyor. Emlakçılar, emlak ofisi değerlerinizi tanımladığınızda, güçlü sistemler oluşturduğunuzda ve doğru hedefler belirlediğinizde marka savunucuları olabilir.

Değerlerinizi tanımlamak markanızı nasıl korur?

İlk olarak, değerlerinizi açıkça tanımlayın: Dürüstlüğe, şeffaflığa veya haklının yanında olmaya değer veriyor musunuz? Şirketiniz eğitime, müşteri hizmetlerine veya kitlenize değer veriyor mu?

Ofiste, sahada müşterilerle, satış toplantılarında, tüm iç iletişim ve dış pazarlamada marka değerlerinizi özümseyin ve soluyun.

Bir sonraki işiniz, danışmanlarınızın ve çalışanlarınızın markanıza inanıp inanmadığını ölçmek olacaktır. Brokerlar, tüm ofis yöneticilerinin ve ekip liderlerinin bu değerleri anlamak için koçluk aracıları olmasını sağlamalıdır.

Eğer ki, satış toplantılarında sık bulunmuyorsanız, ofisinizin başarısı için haftanın belirli günleri katılım sağlamaya çalışın. Bu değerlerin kuruluşunuzda nasıl sergilendiğine dair örnekler verin. Eğitim fırsatlarını vurgulamak, mükemmel müşteri hizmetleri için danışmanları tanımak veya danışmanlarınızı hayır işlerinize dahil etmek gibi marka değerlerinizi nasıl ilerlettiğinizi paylaşmak için emlak ofisi toplantıları düzenleyin.

Henüz böyle bir konuda toplantı yapmadıysanız, emlak ekibinizle bağlantı kurabileceğiniz ve haberleri ve fikirleri daha sık paylaşabileceğiniz özel bir Facebook grubu kurun. Emlakçıların emlak markanızla ilgilendiğinden emin olun ve iş planınızda marka değerlerinizi ilerletmek için finansman, araçlar ve kaynaklar ayırın.

DİĞER HABER
18 Mart 2022