"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Diğerleri Mola Verirken Siz 4. Çeyreğe Odaklanın

Yılın son çeyreği için hazır mısınız? Kulağa kolay bir soru gibi geliyor, ancak yanıtlaması zor olduğunu düşünüyorsanız yalnız değilsiniz. Gerçek şu ki, diğer birçok danışman da bu şekilde hissediyor.

Neyse ki, 4. çeyrekte ne kadar meşgul olduğunuz tamamen size kalmış. Şimdi işinize verdiğiniz sebat ve özveri, önümüzdeki Q1'de sizi olmak istediğiniz her yere götürecektir.

4. Çeyrek Kayması Muamması

Yaklaşan tatiller ve aileler günlük iş ve okul telaşına geri dönerken, ev satışları ve satın almaları ve onları çevreleyen faaliyetler azalma eğilimindedir. Bu süreçte, çoğu danışman iş görevlerini de kolaylaştırma eğilimindedir - sonuçta, kendi emlak işinizi yürütmenin avantajlarından biri, kendi çalışma saatlerinizi belirlemek ve ihtiyacınız olduğunda mola vermektir. Ancak, şenlikler sona erdiğinde ve bahar köşede sizi bekliyorken, danışmanlar oyuna geri dönmek için işlerini hızla artırmaları gerektiğini fark eder.

4. Çeyrek Rahatlığından Kaçının

Yavaş bir 4. çeyreğin gelgitleri ile mücadele etmek ve işinizi 1. çeyrekte hareket ettirmek için çabalamak yerine, diğer danışmanların yaptığının tam tersini yapın: Çalışmaya devam edin!

Şimdi yaptığınız her şey ilk çeyrekte bir fayda görecektir. O yüzden gaza basmayın, gelecek yıl için hedeflerinizi belirleyin ve onlar için şimdiden çalışmaya başlayın.

İşte sizi motive edecek bazı fikirler:

Bir Zaman Çizelgesi Oluşturun

İşiniz için günde birkaç kesintisiz saat ayırın. Bu zamanı pasif görevlere değil, gerçek müşteri adayı oluşturmaya harcayın. Telefon görüşmeleri yapın, son müşterilere teşekkür notları yazın ve potansiyel müşterilerinize mesaj atmayı deneyin. Güne motive olmuş iyi niyetlerle başlayın ve gününüze sahip çıkın.

Rakamlarınızı Bilin

Şimdi sayılarınıza kapsamlı bir şekilde bakmanın zamanı geldi. Yılı nasıl kapattığınızdan memnun musunuz? Finansal olarak ödül kazanmak için işinizin hangi alanlarını iyileştirebileceğinizi biliyor musunuz? Yılın ilk günlerinde nasıl çalıştığınıza dair net bir resme sahip olduğunuzda, gelecek çeyrek için çalışmalarınızı nereye odaklamanız gerektiğini bileceksiniz. 

Müşteri Takdir Etkinlikleri Düzenleyin

Dördüncü çeyrek, belirli bir yerde müşteri etkinliklerine ev sahipliği yapmak için yılın en iyi zamanıdır. Kendinizi tanıtmak için bir mahalledeki her eve uğramak yerine, etki alanınızdaki herkesi kendi ofisinizde veya yerel bir toplanma yerinde açık/kapalı bir partiye veya etkinliğe katılmaya davet edin. Müşterilerinizi ve bağlantılarınızı bir elma turtası tatmaya davet ettiğiniz bir pasta partisi düzenleyin. Yılbaşına yaklaşırken, ofiste sıcak çikolata veya nefis ev baklavası etkinliğine ev sahipliği yapın.

Topluluğunuza Katılın

İş yaptığınız topluluklara sevginizi gösterin. Oyuncak hediyelerine veya giysi bağışlarına sponsor olun ya da yılın bu zamanında ihtiyacı olan kuruluşlara katkıda bulunun. İçinde iş yaptığınız topluluğun bir gönüllüsü olarak bilinin.

Sosyal Olun

Emlak işiniz için sosyal varlığınızı artırmanın pek çok yolu var. Yeni ev sunumları ve sözleşmeler bu çeyrekte yavaşlarken, şimdi bu sosyal hesapları ilerletme ve takipçilerinizi meşgul etme zamanı. Ev sattığınız alanda uzman olduğunuzu göstermek için çevrenizdeki yerel mağazaları ve restoranları ziyaret edin. Şehir merkezindeki mevsimsel etkinliklerle ilgili doğaçlama canlı video gönderilerini deneyin veya herkese mutlu bir tatil dileyin! Anlamlı ve özgün içerik yayınlayın. Böylece takipçilerinizin ilkbaharda satın almaya veya satmaya hazır olduklarında hatırladıkları danışman ilk siz olun.

Sürüş Sürenizi En Üst Düzeye Çıkarın

Arabanızda çok fazla zaman harcıyorsanız - ve muhtemelen yapıyorsunuzdur - bundan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olun.  Gayrimenkul sektörü profesyonellerinden piyasa trendlerini nasıl güncel tutacağınız veya girişimcilere işinizi nasıl büyüteceğiniz konusunda ilham veren podcast'leri dinleyin. Finans veya piyasa rakamlarını tartışan düzenli olarak programlanmış podcast programları bulun. Bu basit ipucu bile tek başına, diğerleri mola verirken sizi emlak oyununda bir adım önde tutacaktır.

Sorumluluk için Ortak Olun

Sizin kadar azimli bir iş arkadaşı veya akıl hocası bulun ve onlarla sorumluluk ortakları olun. Yol boyunca birinin sizi kontrol edeceğini biliyorsanız, daha büyük planınızın bir parçası olarak küçük hedefler belirleme ve bunlara ulaşma olasılığınız daha yüksektir. Haftalık kontrol listenizi ofis dışında planlayın, burada yeni bir bakış açısı ikinizin de birbirinize ilham vermesine ve neşelenmesine olanak tanır.

Tutarlılıkla Ezin

Dördüncü çeyrekte tembellikten kaçınmanın en iyi yolu, odaklanmak ve düzenli olarak meşgul olmaktır. Sürekli olarak işinizde çalışırsanız, bunun karşılığını alırsınız. Başka bir danışman size 10 üzerinden dokuz kez işlerin yavaş olduğunu söylerse, bunun nedeni, yılın bu zamanında olası satış yaratmaya ara vermesi veya iş kurma konusunda proaktif olmamasıdır.

Gayrimenkul işinizi sıfırlamak ve yenilemek için yılın en iyi zamanı olduğu düşüncesiyle dördüncü çeyreğe yaklaşarak Q4 kaymasını ve Q1'deki gecikmeyi önleyin. Oyunun bir adım önünde olmak için odaklanmayı ve hedefler belirlemeyi unutmayın. İşinizi istikrarlı bir şekilde büyütmeyi bir noktaya getirdiğinizde, diğerleri yetişmek için çok çalışırken siz de ödüllerinizi bu zamanda alacaksınız.

DİĞER HABER
17 Ekim 2023