Mail listemize abone oldunuz mu?
Dijital Kartvizitlerin Zamanı “Ping” ile Geliyor

Teknolojinin gelişimiyle kartvizitlerin aktif kullanımı oldukça azalmış olsa da, yeni biriyle tanıştıktan sonra kartvizitini uzatmak bir aralar en yaygın pazarlama ve tanıtım aracıydı. Çoğu zaman iş bağlamındaki tanışmaların ardından yapılan bu karşılıklı kart alışverişi kişisel durumlarda da bazen etkileyici olmak amacıyla kullanılırdı.

Peki bu unutulmaya yüz tutmuş kartvizitler hakkında neden bu kadar konuştuk? Çünkü bu kültürü teknolojiyle silmek yerine, bir girişimcinin aklına kartviziti teknolojiyle birleştirmek gelmiş. İşte bu yaratıcı ve inovatif fikrin meyvesine de dijital kartvizit diyebiliriz. Öncelikle programın ismi “Ping” ve telefonunuzda sadece kartvizitleri koyduğunuz bir çanta taşıyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz, tabii bu çanta içinde kartviziti bulunan diğer insanlarla sürekli iletişim halinde.

Bir etkinlik sonrası epey işinize yarayacak.

Ping size birden fazla profil oluşturma imkanı sağlıyor yani birden fazla kartvizit hazırlayıp uygun yerlerde, uygun kişilerle istediğinizi paylaşabiliyorsunuz. Buna ek olarak her kartvizitinize tanıştığınız kişiyle nerede tanıştığınıza dair lokasyon tanımlayabiliyor ve notlar da ekleyebiliyorsunuz.

Uygulama oldukça kullanıcı dostu şekilde tasarlanmış yani yaklaşık 5 dakika içerisinde kullanımını tamamen çözebilirsiniz fakat uygulama hakkında dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken birkaç noktaya göz atalım. İlk olarak, programdan birini ekleyeceksiniz diyelim. Profilinizi oluşturduktan sonra eklemek istediğiniz kişinin mailini yazıyorsunuz ve karşınıza bir uyarı çıkıyor: kişi ekleme işlemini onayladığınız zaman, program eklediğiniz kişiye de otomatik olarak sizin bilgilerinizi mail olarak atıyor.

Kimle nerede tanıştığınızı unutmayacağınız bir uygulama.

Yani mantıken program, eklediğiniz kişi karşınızda olmasa bile sanki kartvizitlerinizi takas edermişçesine onunkini size veriyor ve sizinkini de alıp ona iletiyor. Her ne kadar giden mailin başlığında “Sizinle tanışmak güzeldi.” şeklinde bir ifadenin yer alması tanıştıktan hemen sonra eklemediğiniz durumlarda biraz garip kaçabilse de genel olarak sistem oldukça pratik ve kullanım kolaylığına sahip.

Ping genel olarak her sektörde ve özellikle gayrimenkul gibi insan ilişkisi faktörünün maksimuma çıktığı alanlarda teknolojik çağın gerisinde kalmak istemeyen her danışmanın kullanması gereken bir uygulama olacak gibi duruyor. Bir tanıtımdan, ön sözleşmeden. görüşmeden sonra tek bir dokunuşla tam olarak vermek istediğiniz bilgileri karşı tarafa aktarın ve onlarınki de sizin uygulamanıza otomatik olarak kaydolsun.

Son olarak şu an uygulamanın tek bir sıkıntısı var ve o da sadece iOS sürümünün mevcut olması. Ancak programın seyrine göre Android versiyonun da yakında çıkması beklenebilir.

DİĞER HABER
23 Temmuz 2018