"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Dijital Para Birimi ile Emlak Alımını Hızlandıracak Yeni Girişim ile Tanışın: ShelterZoom

New York merkezli bir girişim olan ShelterZoom, dijital para birimi ile emlak alımlarını kolaylaştırıyor. Emlak alım-satım işlemlerinde teklif verme sürecini hızlandıracak olan startup, bunu bir internet sitesi, uygulama ve widget ile yapmayı mümkün hale getiriyor.

Kağıt işlerinden sıkılanlar için mükemmel bir çözüm

Bir sürü evrak işiyle uğraşma derdini ortadan kaldıran ShelterZoom, internet sitesi ya da uygulama gibi hizmetler çerçevesinde kullanılabildiği gibi aynı zamanda ilan sitelerine eklenebilen widget ile de kullanılabiliyor.ShelterZoom, kullanıcılara ücretsiz bir teklif verme eklentisi sunuyor. 

Widget'ı, birkaç satırlık kod ile gayrimenkul ilanlarını içeren herhangi bir ortak web sitesine entegre edilebiliyor.

Bu eklenti üzerinden tarafları buluşturan hizmet; isim, adres, fiyat teklifi, peşinat ödemeleri, nitelikli bir kredi bilgisi ya da banka dekontu gibi bilgilerin girilmesini istiyor. Bundan sonraki adımda 8 dolarlık bir ücretin ödenmesi gerektiğine dair karşı tarafa SMS gönderiliyor.  ShelterZoom platformunun tamamı, tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor.

Ethereum dijital para birimini kullanan hizmet, Blockchain teknolojisi üzerine kurulu.

Ardından tarafların buluşmasını hızlandıran ShelterZoom, satıcının verilen teklife olumlu ya da olumsuz bir şekilde dönüş yapmasını, yeni bir teklif gerçekleştirmesini veya doğrudan iletişime geçmesini sağlıyor. Tüm bunların ilan sitelerine eklenebilen bir buton ile gerçekleşebilecek olması ise işin en inovatif kısmı.

Alım-satım işlemlerini şeffaf bir şekilde gerçekleştiren servis, her iki tarafın da söylenenleri bilmesini ve hangi bilgilerin ShelterZoom menüsü üzerinden paylaşıldığını görmesini mümkün kılıyor. Ayrıca bahsi geçen widgetleri 31 Ocak 2018 tarihinden önce yükleyenlerden ücret talep etmeyecek olan hizmet, erkenden servisi kullanmaya başlayanlardan Şubat 2018’e kadar 8 dolarlık ücret tahsisini gerçekleştirmeyecek.

Ethereum ile dijital para dünyasına geçiş

Blockchain teknolojisi içerisinde kendisine yer bulan Ethereum’u kullanan ShelterZoom, böylelikle emlak anlaşmalarının güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini de sağlıyor.

Blockchain için kısaca, Bitcoin ve buna benzer para birimlerini destekleyen temel teknoloji olarak bahsedebiliriz. Anlaşmaların akıllı sözleşmelere dayandığı bu hizmet çerçevesinde bir dizi kurallar temelinde faaliyet gösteriliyor.

Blockchain teknolojisinin ShelterZoom’u korumalı bir hale getirdiğinden bahseden Chao Cheng-Shorland, hizmetin e-imza gibi bir teknolojiyi de seçmiş olduğunu ve  ShelterZoom ekibinin Blockchain’i son 10 yılın teknolojisi olarak gördüğünü belirtti.

24 Kasım tarihinde, Amir Allen Alishahi’ye ait olan Cyrus Charter Property and Land Co’da söz konusu widgetleri yakından inceleyebilirsiniz. Amir Allen Alishahi, aynı zamanda ShelterZoom’un yöneticisi ve kurucu ortaklarından. Kış dönemi içerisinde widgetleri görme şansı da elde edebileceksiniz. SIBOR’un CEO’su Sandy Krueger, üye tabanlı çalışan internet sitesi üzerinden widgetleri görme imkanı sunacak.

Blockchain teknolojisi ile emlak sektörünü birleştirmek bazı kesimler için riskli gibi gözükebilir. Fakat çevrimiçi alışveriş pazarı olgunlaştıkça, tüketiciler çevrimiçi olarak yüksek değerli ürünleri satın almak için oldukça istekli hale geldi. Bize göre Blochain teknolojisi gayrimenkul sektörünün bir sonraki sınırı.

DİĞER HABER
20 Kasım 2017