"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Dikkat Çekici ve Profesyonel Bir Ev Pazarlama Videosu Oluşturmak için İki İpucu

İster sosyal medya guruları, ister emlak eğitmenleri olsun hepsi aynı şeyi söylüyor: Video, müşterilerinizin evlerini satarken başarılı bir satış için hayati önem taşıyor.

Kısaca özetlememiz gerekirse, müşterilerinizin reklam kampanyaları için video kullanmıyorsanız, onlara zarar veriyorsunuz demektir.

Siber güvenlik şirketi olan Cisco Systems'a göre, video 2017'de küresel olarak tüm çevrimiçi trafiğin yüzde 75'ini oluşturdu ve 2022 yılına kadar yüzde 82'ye ulaşacağı tahmin ediliyor.

CoreLogic pazarlama müdürü Kylie Davis, “Bu 'parmakları durduran' içerik günlerinde, emlakçıların videoyu benimsemesi hiç bu kadar önemli olmamıştı” diyor. Davis ayrıca bir e-postanın konu satırındaki "video" kelimesinin açılma oranını yüzde 19 artırdığını ve videonun genel olarak diğer içeriklerden yüzde 40 daha iyi dönüşüm sağladığını bildiriyor .

Listeleme videoları oluşturma konusunda yeniyseniz veya videolarınızın kalitesini artırmak istiyorsanız, işte iki önemli ipucu.

Real Estate Video Marketing | Make Real Estate Videos That Sell | Biteable

1. Listeleme videosunun kahramanı olmayın

Başkalarının öğrettiğinin aksine, bir listeleme videosunun tek amacı, emlak ofisini veya emlakçıyı tanıtmak değil, mülkü tanıtmak ve satmaktır. İster seslendirme ile anlatılan bir video turu çekmeyi, ister sadece müziğe ayarlanmış bir ev turu oluşturmayı tercih edin, bunu şahsınızla ilgili yapmayın. Gayrimenkul dışındaki global markalara bir göz atın ve ürünlerini pazarlamak için videoyu nasıl kullandıklarını inceleyin. Örneğin, bir otomobil reklamında kendilerini tanıtan bir Mercedes-Benz satış elemanı göremezsiniz.

Real Estate Video Marketing: Ultimate Guide for 2021

2. Bir emlak videosu, kampanyanızın geri kalanıyla eşleşmelidir

Bir emlak uzmanı, önce ilan açıklamasını veya reklam metnini yazmalı, ardından fotoğrafçıya, sırayla yazıya uygun fotoğrafları çekmesi için bilgi vermelidir. Benzer şekilde - bir filmden farklı değil - önce bir emlak videosunun senaryosu yazılmalıdır; sonra filme sırayla senaryoyu eşleştirecek içerikler eklenmelidir.

İdeal olarak, videoyu aynı anda çekmek istersiniz, aydınlatma ve günün saati eşleşmesi için değişik açılardan mülkün fotoğraflarını çekebilirsiniz. Ayrıntıları yakalama konusunda fotoğrafçıya veya kameramana ne istediğiniz konusunda anlaşılır bir brifing vermelisiniz. Reklamınız, satılık bir sahil apartmanının açıklamasında "Yoldan geçen yatları izle" ifadesini içeriyorsa, fotoğrafçınızın ve kameramanınızın bu teknelerin veranda manzarasını yakaladığından emin olmak istersiniz. Fotoğraflar, denizde görünen yatlarla bir Cumartesi günü çekildiyse, ancak video hiçbir yatın olmadığı bir Çarşamba günü çekildiyse, reklam kampanyasının iki öğesi eşleşmeyecektir.

THE IMPORTANCE OF MARKETING WHEN SELLING YOUR HOME - Locations Estate Agents

Reklam malzemelerinizi eşleştirmek, profesyonel reklamlarınızın kümülatif etkisini artırmak için hayati önem taşır. İnsanlar çeşitli medya platformlarında uyumlu görüntüler ve mesajlar gördüğünde, beynin bilgiyi daha hızlı hatırlamasına yardımcı olur.

Vermiş olduğumuz bu ipuçlarıyla, alıcıların, pazarladığınız mülkü hatırlama olasılığı daha yüksek olacak ve sizin veya ekibinizin akıllarında kalmanıza ve rekabet ettiğiniz diğer ilanların önünde olmanıza olanak tanıyacaktır.

DİĞER HABER
23 Kasım 2022