"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Dittach: Gmail Dosyalarınızı Organize Eden Chrome Uzantısı

Hiç Gmail üstünden bir fotoğraf yollayıp birkaç hafta sonra tekrar bulamadığınız oldu mu? Bu imzaladığınız bir form, müşterinize göndereceğiniz bir belge veya herhangi başka bir şey de olabilir. Gmail hesabı kullananların takipte zorlandığı ve bazı önemli postaları bulmalarını zorlaştıran bu durumu yaşamak çıldırtıcı olabiliyor. 

Dittach adlı ücretsiz Google Chrome web tarayıcısı uzantısı Gmail’inizi daha organize, daha verimli bir biçimde kullanmanıza imkan tanıyor.

Uzantı posta kutunuzun yanına bir bar şeklinde eklenirken, gönderdiğiniz ve aldığınız dosyaları gösteriyor. Bunların arasında da belgeler, ses ve video dosyalraı da bulunuyor. Aynı zamanda tarihleri de belirtiliyor ve arama çubuğunda dahi çalışıyorlar. Ve tabii ki bunları başka birine iletebiliyor, indirebiliyor veya çıktısını yazıcıyla alabiliyorsunuz.

İşte veya günlük hayatınızda fark etmeksizin yoğun şekilde Gmail kullanan tüm danışmanlara önerebileceğimiz uzantı aynı zamanda hesabınızda, e-postalarınızda ya da dosyalarınızda herhangi bir değişiklik yapmıyor. Ayrıca istediğiniz zaman da tarayıcıdan kaldırabiliyorsunuz.

Dittach’le ilgili en büyük sorun ise Google’ın kendisinden kaynaklanıyor çünkü günlük kullanımda kısıtlama var. Bu yüzden de ilk gün eski ek ve dosyalar gözükmeyebilir. Yani çok fazla eski e-postanız duruyorsa bunları kullanma şansınız olmayabilir. Buna rağmen uzantı henüz beta aşamasında ve bazı hatalara sahip fakat şimdiden gelecek vadediyor.

Dittach’ı Google Chrome mağazasından uzantı şeklinde tarayıcınıza ekleyip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

DİĞER HABER
26 Şubat 2018