"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
E-posta Şablonları ile Emlak Sektöründe Zaman Kazanın

Emlak sektörü, her anın çok değerli olduğu ve çok vakit harcanması gereken bir çalışma alanıdır. Seyahatler, yoğun bir telefon akışı, günün neredeyse her vaktinde yapılan farklı görüşmeler ve blog yönetimi gibi daha pek çok iş! Tüm bu curcuna içerisine bir de zamanla yönetilmesi zorlaşan ve biriktikçe biriken e-postalar da dahil olunca bazı zorluklar yaşamanız kaçınılmaz olur.

Bu sektörde müşteri kazanmanın bir yolu da e-posta pazarlamasından geçer. Dolayısıyla gayrimenkul profesyonellerinin birçoğu zamanını potansiyel müşterilere e-posta hazırlamak için harcıyor. O nedenle eminiz ki birçoğunuz biriken e-postalarını incelediğinde, içerisinde bazı kalıpların sürekli kullanılmış olduğunun farkına varacaktır. Her müşterinize e-posta gönderirken bazı cümleleri kalıp gibi kopyalayıp yapıştırıyor olabilirsiniz.

Eğer gerçekten kendinizi bazı kalıpları kopyalayıp yapıştırırken veya aynı şeyi birden fazla e-postada defalarca yazarken buluyorsanız, bunun sizde ne kadar vakit kaybı oluşturacağını bir gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü çok yoğun bir çalışma temposuna sahip olan emlak çalışanları için bu vakit son derece kıymetli olabiliyor.

E-posta Şablonları Oluşturmak

Peki, bu durumdan kurtulmak için ne yapabilirsiniz? Cevabı basit. Kendinize sık kullandığınız yapılar için e-posta şablonları oluşturabilirsiniz. Örneğin Gmail kullanıyorsanız, “Ayarlar” bölümündeki “Labs” sekmesine tıkladıktan sonra “Hazır Yanıtlar” eklentisini aktif ederek istediğiniz e-posta cevaplarınızı şablon olarak kaydedebilir ve sonradan saniyeler içerisinde farklı kişilere gönderirken bu şablonu kullanabilirsiniz. Bunun gibi diğer e-posta platformlarında da ayarlar mevcut.

Gayrimenkul Profesyonelleri İçin Hazır E-Posta Şablonları

Bize ulaştığınız için teşekkür ederiz!

Gayrimenkul profesyonellerinin günümüz teknolojisinde işletmeleri için başvurdukları yollardan birisi de bir web sitesi veya blog oluşturup yönetmektir. Eğer böyle bir web siteniz ya da blogunuz varsa ve birileri sitenize üye oluyorsa veya iletişim formu ile size ulaşıyorsa, onlara üye olduklarında bir teşekkür e-postası yollamanız sizin için olumlu sonuçlar doğuracaktır. Onlara sizinle irtibata geçmeyi seçtikleri için teşekkür ettiğinizi belirten bir e-posta şablonu oluşturabilirsiniz.

Borç ve kredi tavsiyeleri hakkında…

Emlak danışmanları, yeni alıcılara ve yeni kontrat imzalayacak olanlara danışmanlık ederler ve bu anlamda onlara bir nevi yol gösterici durumundadırlar. O nedenle bu e-posta şablonu, emlak danışmanları için yararlı olabilir. Örneğin yeni potansiyel alıcılara nereden ve nasıl borç ya da kredi bulabileceklerine ilişkin her ay ikişer tane e-posta şablonu oluşturarak gönderebilirsiniz.

Ev aramak için hazır mısınız?

Ev satın almak isteyen müşterilerinize yönelik olarak onlara listenizi sunacağınız aylık e-posta şablonları oluşturabilirsiniz. Veya web sitenizde listenizde ev arama gibi bir imkân sağlıyorsanız, bunun hakkında müşterilerinizi bilgilendirici bir e-posta şablonu hazırlayabilirsiniz.

Evinizi satmak için hazır mısınız?

Ev alıcıları için hazırladığınız şablona benzer şekilde evlerini satmak isteyenler için de belli bir e-posta şablonu oluşturabilirsiniz. Bu şablonda örneğin evini satmayı düşünenler için en iyi alıcıları sizin bulabileceğinize dair bilgiler bulunabilir.

Yeni sözleşme için tebrik ederiz!

Bir alıcı sizin aracılığınız ile ev satın aldığında veya bir satıcı sizin aracılığınızla evini sattığında, onlara tebriklerinizi ileterek kutlayabileceğiniz bir e-posta şablonu oluşturabilirsiniz. İmzaladıkları yeni kontratın onlara ne gibi faydalar getireceğine dair olumlu görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

DİĞER HABER
29 Ocak 2021