"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
E-postalarınıza Daha Hızlı Yanıt Almak İçin İki İpucu

Bir müşterinin e-postanıza yanıt vermesini beklerken gecikmeler yaşamış olabilirsiniz. Bu kişinin günlük mesaisi içerisinde iş yoğunluğu aşırı yüklenmiş olabilir. Fakat yine de yanıt alamadığınız bir mail görüşmesinde ki ilerleme eksikliğinden siz sorumlusunuzdur.

E-postalarınıza daha hızlı yanıt almak için iki ipucunu sizin için derledik.

İlk ipucu: Konu satırınızı bir konu başlığı olmaktan çıkarıp, içinde kişinin adının geçtiği bir soru haline getirin. Tipik bir konu satırını karşılaştırın: “Konut projesi” ile “Beykoz'un, en iyi konut projesi hangisi sizce?” İkinci konu satırı, alıcının bu e-postanın kısa bir yanıt istediğini bilmesini sağlayarak daha hızlı yanıt verme şanslarını artırır.

E-postalara daha hızlı, daha olumlu yanıtlar almak için ikinci ipucu ise son derece basittir. E-postalar genellikle kişisel olmayan soğuk bir iletişim aracıdır. Bu, e-postanın daha uzun görünmesine neden olan (yanıt alma olasılığını azaltan) bir kişisel açıklama paragrafıyla başlamamız gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, açılış selamlamanızı "Merhaba Aslı" yerine "Günaydın Aslı" olarak ayarlayın. Sadece günaydın (veya öğleden sonra veya akşam) daha sıcak, daha kişiselleştirilmiş bir karşılama değil, aynı zamanda günün genel bir saatini de içerir. Bu hitap biçimi, alıcıya, bunun gerçek bir kişiden gelen güncel bir istek olduğu ince bir hatırlatmadır.

Bonus ipucu: Bu yaklaşımlar size yeterince hızlı yanıt vermiyorsa, telefon açın :)

DİĞER HABER
31 Ağustos 2022