"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
E-tabloları Paylaşılabilir Gayrimenkul İçeriğine Dönüştüren Uygulama: Silk

Güncelleme: Servis hizmet dışı olmuştur.

Silk, e-tablo verilerinizi paylaşılabilir içeriğe dönüştürmenizi sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde; listelerinizi taşınır hale getirebilir, başkaları ile paylaşabilir ve dinamik noktalar ile kolayca haritalar oluşturabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere emlak danışmanlarının potansiyel alıcılara sunmak için hazırladıkları satılık ev listeleri vardır. Satmak için listenizde bulundurduğunuz her evi tüm ayrıntılarıyla kaydedersiniz ve bunları alıcılara sunarsınız. Kimisi bunu kağıt üzerinde hazırlarken kimisi de Excel dosyası şeklinde hazırlar.

Excel, elbette ki bu tür işleri hazırlamak için son derece etkili bir yöntemdir. Son gelişmeler ile birlikte Google Sheets ile de bu tarz listeler hazırlanabiliyor. Ancak yine de bu hazırlıklar, ev bilgilerinin art arda sıralanmasından öteye gidemiyor.

Biz ise size listelerinizi hazırlamanız için çok daha etkili, kolay, takip edilebilir ve müşterilerle paylaşılabilir bir uygulama tavsiye edeceğiz. Silk uygulaması, size tüm satılık evlerini listeleyebildiğiniz bir ana sayfanın yanı sıra, her eve tıklandığında o eve dair en ince ayrıntının açık ve net şekilde sunulduğu bir yapıyı da sunuyor. Yani müşterileriniz daha dinamik ve daha görsellik ile dolu bir yapı ile karşılaşıyor.

Tamamen Özgün Listeler

Her ev için gerekli olan özellikleri tamamen kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Örneğin bir ev için girmeniz gereken unsurlar; metrekaresi, oda sayısı, geçirdiği onarım sayısı, bina yaşı, banyo sayısı gibi özellikler olabilir. Eğer dilerseniz bu özellikleri arttırabiliyor veya eksiltebiliyorsunuz. Listenizi hazırlamak tamamen sizin isteklerinize bağlıdır.

Tamamen Özgün Tasarım

Silk uygulamasında hazırladığınız liste yapılarını oluştururken, başlık boyutlarından kullanacağınız tabloların çerçevelerine ve yazı renklerinden görsellerin yerleştirilmesine kadar her türlü tasarım içeren unsuru kendinize göre belirleyebiliyorsunuz.

Görselleştirme İmkânı

Normalde hazırlanan listeler, yoğun metinlerle doludur. Bu da müşterilerin yazılar içinde boğulmasına ve dikkatlerinin dağılmasına neden olur. Silk sayesinde bu durumdan kurtularak, listelerinizde dikkat çekici ve evi tanımlayıcı görseller kullanabilirsiniz. Örneğin, tablolar, grafikler, şemalar, haritalar ve videolar oluşturabilirsiniz.

Harita Oluşturma İmkânı

Silk ile isterseniz listenizdeki evlerin posta kodları ile işaretleyebileceğiniz haritaları çok hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Daha da ötesi harita üzerinde işaretlediğiniz noktalara basınca evin ana özelliklerinin görüntülenmesini de sağlayabilirsiniz.

Paylaşılabilir Bir Yapı

Silk uygulamasında hazırladığınız liste sayfasını veya her eve özel sayfaları, web sitenizde veya sosyal medya hesaplarınızda paylaşma imkânına sahipsiniz. Örneğin seçtiğiniz bir porta kodu üzerinde hazırladığınız bir pasta grafiğini Facebook üzerinden paylaşarak etkileyici bir yayın yapabilirsiniz.

Emlak Ekipleri İçin Uygun

Silk uygulamasını sadece listeler için değil, aynı zamanda ekip çalışmalarınız için de kullanabilirsiniz. Bu uygulamada, ekip üyelerinizi yazar veya editör olarak sisteme dahil edip, onlarla birlikte bir ekip çalışması yapmayı deneyebilirsiniz.

Gizlilik Seçeneği

Silk uygulamasında hazırladığınız sayfaları kimlerin görebileceğini ayarlamanız da mümkündür. Onları sadece belirli kişiler mi görebilir yoksa herkese açık mı olur, bunu belirleyecek olan tamamen sizsiniz.

DİĞER HABER
13 Temmuz 2017