"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Eliot&Me: Airbnb Sitesine İlan Vererek Para Kazanmayı mı Düşünüyorsunuz? 

Gayrimenkul danışmanları için günlük kasa çeken tek iş kolu tatil evleri veya günlük kiralık evlerdir diyebiliriz. Çoğu danışman günlük kiralık evler konusunda hatırı sayılır bir kazanca sahip oluyor.

O zaman evinizin ne kadar değerli olduğunu öğrenmek isteyeceğiniz yapay zeka teknolojisine sahip tahmin aracı tam size göre. Bir Silikon Vadisi girişimi olan Eliot&Me'deki girişimciler, Airbnb'deki kiralık evleriniz için en doğru kiralama fiyatını belirlemek ve daha spesifik ayrıntıları hesaplamanızı sağlayan bir AI destekli hesaplama aracını piyasaya sürdü . 

Kiralamaya söz konusu olan evinizin günlük kiralamalarda ne kadar değerli olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey kiralık evin bulunduğu adresi girerek, yatak odası ve banyo sayısını ve kaç misafir kaldığı gibi bilgileri sisteme girmeniz yeterli olacaktır. 

Verilerin değerlendirilmesinden sonra, Eliot geçen bir yıldaki ortalama günlük ve haftalık kiralama fiyatlarını yayınlıyor. Kabul ettiğiniz kiracı sayısını ve tüm evinizi ya da sadece bir odayı kiralamak istediğinizi ayrıca seçebilirsiniz. 

Eliot, ayrıca yılın en yoğun olan tarihlerini belirliyor ve gelen taleplere göre tarihsel eğilimleri dikkate alarak haftalık veya her ay için ayrı bir fiyat hesaplaması sunuyor.  

Hatta hava durumu verilerini size sunarak, evinizin yıl boyunca en iyi ne zaman kiralanabileceğini net bir şekilde görmenizi sağlıyor. 

 

DİĞER HABER
18 Ağustos 2017