"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
'Elm Sokağında Kabus' Evi 3,25 Milyon Dolara Satışa Çıktı

Spaulding Meydanı'nda bir korku filmi tarihi satışa çıktı, ancak hızlı hareket etmeniz gerekecek :) 

İkonik “Elm Sokağı Kabusu” evini Freddy Krueger'ın kendisinden daha iyi kim sergileyebilir?

Geceleri ışıksız uyuyamadığımız geceleri hatırlamak isterseniz, 1428 Elm St. olarak bilinen ve Wes Craven'in 1984 klasiği “A Nightmare on Elm Street”teki korku filmininin çekildiği bu evin fotoğraflarını incelerken "onun" ellerini görebilirsiniz.

Geceleri nasıl olur bilemeyiz ama, evde çalışan, havuzun yanında uzanan, küvete musallat olan ve daha fazlası, evin etrafındaki listeleme fotoğraflarında kostümlü bir Freddy Krueger görülebilir :) 

“Elm Sokağı Kabusu” filminde ünlenen evi satılık olarak listeleyen danışmanlar - Douglas Elliman'dan Heather T. Roy ve Learka Bosnak - potansiyel alıcılara buranın sıradan bir ev olmadığını hatırlatıyor. Satışa sunulan evin teklif verme süreside tam uyku vakti son buluyor; Cadılar Bayramı gece yarısına kadar 3,25 milyon dolarlık teklifleri kabul ediyorlar. Emlak uzmanları, Cadılar Bayramı gecesinde şaka yapacaklara şeker dağıtacaklarını söylüyor.

1919'da inşa edilen evin dışı hala filmdeki gibi görünüyor. Film, Ohio, Springwood'un hayali kasabasında kurulmuş ama aslında Los Angeles'taki Spaulding Square semtinde bulunuyor.

Emlak danışmanı Roy, Los Angeles Times'la yaptığı söyleşide şunları söyledi: "Ev, ikonik bir cepheye sahip, ancak ön kapıdan girer girmez filmle olan bağları kesilir. “İçeride, modern bir dokunuşa sahip güzel, geleneksel tarzda bir yaşam var.”

Üç yatak odalı, dört banyolu evde modern beyaz duvarlar ve ceviz zeminler, teraslar, yüzme havuzu ve misafirhane bulunuyor. Ev en son 2013 yılında, 2019 filmi “Hustlers”ın yazarı ve yönetmeni Lorene Scafaria tarafından 2,1 milyon dolara satın alınmış.

DİĞER HABER
23 Ekim 2021